Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR Dressurstævne med 3. kval. af NSR Cup
|
||
Klasseoversigt |
1 LC1-LC3-B Pony (sværhedsgrad 0) - A |
2 LB1-LB3-B Pony (sværhedsgrad 1) - A |
3 LA1-LA4 bane B (sværhedsgrad 2-3) - A |
4 LC1-LC3 bane A Hest (sværhedsgrad 0) - A |
5 LB1-LB3 bane A Hest (sværhedsgrad 0) - A |
6 LA1-LA6 bane A Hest (sværhedsgrad 1-2) - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR Dressurstævne med 3. kval. af NSR Cup
|
|
1 |
LC1-LC3-B Pony (sværhedsgrad 0) - A
|
Antal plac.: 4 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Raagaard Thomsen |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
10 |
36 |
DRAMBUIE 9 - 1 |
Louise Ryberg Hartoft (LC2) |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
|
|
68,04 |
|
|
68 |
68,043 |
1 |
7 |
23 |
KANTJE'S UMPIRE - 1 |
Anna Rasmussen Stilling (LC2) |
Hørsholm Rideklub af 2003 |
|
|
67,39 |
|
|
67 |
67,391 |
2 |
5 |
29 |
BEAUTY |
Alberte Falken Bjerrum (LC2) |
Nordøstsjællands Rideklub |
|
|
67,17 |
|
|
67 |
67,174 |
3 |
6 |
53 |
LORD - 1 |
Mynte Rosenstand (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
66,96 |
|
|
67 |
66,957 |
4 |
4 |
65 |
LUNDEMARKSGÅRDS PRADA |
Victoria Hribar (LC2) |
Hesselrød Rideklub |
|
|
66,96 |
|
|
67 |
66,957 |
4 |
11 |
8 |
LYSAGERS BOURBON - 2 |
Sarah Falken Bjerrum (LC2) |
Nordøstsjællands Rideklub |
|
|
66,74 |
|
|
67 |
66,739 |
|
9 |
32 |
BÆKLUNDS CAVAN - 1 |
Liva Egholm Keis (LC2) |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
|
|
66,09 |
|
|
66 |
66,087 |
|
1 |
64 |
LUNDEMARKSGÅRDS PRADA |
Victoria Hribar (LC1) |
Hesselrød Rideklub |
|
|
65,80 |
|
|
66 |
65,800 |
|
2 |
57 |
ØSTERVANGS BELLAMI - 1 |
Tatiana Rif lützhøft (LC1) |
Horns Herreds Rideklub |
|
|
63,60 |
|
|
64 |
63,600 |
|
12 |
22 |
HOLMEGÅRD´S RINGO - 3 |
Matilde Daniella Hammarkvist (LC3) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
61,80 |
|
|
62 |
61,800 |
|
3 |
54 |
KARINO - 1 |
Mette Larsen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
61,30 |
|
|
61 |
61,304 |
|
8 |
52 |
ROSA - 3 |
Wilma Heyn (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
58,93 |
|
|
59 |
58,931 |
|
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR Dressurstævne med 3. kval. af NSR Cup | ||
2 | LB1-LB3-B Pony (sværhedsgrad 1) - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Raagaard Thomsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 21 | AMAZONE STENGAARD - 1 | Katharina Emilie Nørskov (LB2) | Nordøstsjællands Rideklub | 68,45 | 68 | 68,448 | 1 | ||||
7 | 17 | NANSY SØBLINK - 2 | Frederikke Stokkebro Sørensen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,38 | 66 | 66,379 | 2 | ||||
2 | 50 | DRAMBUIE 9 - 1 | Louise Ryberg Hartoft (LB2) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 65,35 | 65 | 65,345 | |||||
1 | 49 | BÆKLUNDS CAVAN - 1 | Liva Egholm Keis (LB1) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 64,11 | 64 | 64,107 | |||||
5 | 39 | SANDGRAVGÅRD'S RICKO - 1 | Astrid Birch-Rasmussen (LB2) | Stutsborg Rideklub | 63,45 | 63 | 63,449 | |||||
3 | 41 | LYSAGERS BOURBON - 2 | Sarah Falken Bjerrum (LB2) | Nordøstsjællands Rideklub | 62,93 | 63 | 62,931 | |||||
4 | 15 | KIELSHOOP HONEY STARLIGHT - 1 | Sarah - Christine Ehrenskjöld (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,41 | 62 | 62,414 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR Dressurstævne med 3. kval. af NSR Cup | ||
3 | LA1-LA4 bane B (sværhedsgrad 2-3) - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Raagaard Thomsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 33 | WONDERBOY - 1 | Andrea Eva Moresco (LA1) | Stutsborg Rideklub | 70,35 | 70 | 70,345 | 1 | ||||
6 | 24 | SKÆRGÅRDENS FIGHT NIGHT - 1 | Mette Götzsche (LA2) | Gribskov Rideklub | 68,28 | 68 | 68,281 | 2 | ||||
4 | 19 | AMAZONE STENGAARD - 1 | Victoria Amalie Nørskov (LA2) | Nordøstsjællands Rideklub | 67,97 | 68 | 67,969 | |||||
5 | 44 | NANSY SØBLINK - 2 | Frederikke Stokkebro Sørensen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,63 | 66 | 65,625 | |||||
7 | 38 | BARNABY BITSCH - 1 | Carl-Christian Sædder Savola (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,38 | 64 | 64,375 | |||||
2 | 28 | LUKAS - 1 | Amalie Julia Moresco (LA1) | Stutsborg Rideklub | 64,31 | 64 | 64,310 | |||||
1 | 63 | SANDGRAVGÅRD'S RICKO - 1 | Astrid Birch-Rasmussen (LA1) | Stutsborg Rideklub | 63,79 | 64 | 63,791 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR Dressurstævne med 3. kval. af NSR Cup | ||
4 | LC1-LC3 bane A Hest (sværhedsgrad 0) - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Melissa Dahl |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
7 | 2 | PRETTY LOVELY | Marie Louise Bach Nielsen (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,67 | 72 | 71,667 | 1 | ||||
11 | 48 | LYSTHØJGÅRDS CHANEL | Christina Schwartz Hansen (LC3) | Capacity Showjumping Center | 70,80 | 71 | 70,800 | 2 | ||||
6 | 37 | RUSH | Louise Holst (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,00 | 70 | 70,000 | 3 | ||||
5 | 14 | BRUNØR | Tina Bodin (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,54 | 69 | 68,542 | |||||
9 | 51 | RUSH | Louise Holst (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,00 | 68 | 68,000 | |||||
2 | 3 | CRAKSMAN M. | Tenna Olsen (LC1) | Maarum Rideklub | 66,80 | 67 | 66,800 | |||||
1 | 34 | VALLØS FABIENNE | Stine Holm Andersson (LC1) | Barthahus Rideklub | 62,40 | 62 | 62,400 | |||||
3 | 11 | FELIX HOLMEGÅRD | Tina Søby (LC2) | Søholm Sportsrideklub | 62,29 | 62 | 62,292 | |||||
4 | 62 | VALLØS FABIENNE | Stine Holm Andersson (LC2) | Barthahus Rideklub | 61,67 | 62 | 61,667 | |||||
8 | 31 | LYSTHØJGÅRDS CHANEL | Christina Schwartz Hansen (LC2) | Capacity Showjumping Center | Udgå | |||||||
10 | 40 | PRETTY LOVELY | Marie Louise Bach Nielsen (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR Dressurstævne med 3. kval. af NSR Cup | ||
5 | LB1-LB3 bane A Hest (sværhedsgrad 0) - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Melissa Dahl |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 56 | STORBJERGS CASSIOPEIA | Louise Rye Svendsen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,50 | 71 | 70,500 | 1 | ||||
4 | 1 | ACCENT - 2 | Amalie Schalburg (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,00 | 68 | 68,000 | 2 | ||||
1 | 60 | CRAKSMAN M. | Tenna Olsen (LB1) | Maarum Rideklub | 67,67 | 68 | 67,667 | |||||
2 | 59 | INGEGÅRDS DOA - 1 | Elena Aner (LB1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,33 | 63 | 63,333 | |||||
3 | 43 | BRUNØR | Tina Bodin (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,33 | 60 | 60,333 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR Dressurstævne med 3. kval. af NSR Cup | ||
6 | LA1-LA6 bane A Hest (sværhedsgrad 1-2) - A |
Antal plac.: 5 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Melissa Dahl |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 12 | STORBJERGS CASSIOPEIA | Louise Rye Svendsen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,00 | 70 | 70,000 | 1 | ||||
19 | 20 | SALENTO ESKEMOSE | Lone Kielgast (LA5) | Slangerup-Lynge Rideklub | 69,50 | 70 | 69,500 | 2 | ||||
3 | 58 | CAMPINO LE R | Camille Bruun Christensen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,70 | 69 | 68,704 | 3 | ||||
6 | 46 | WALLANDER | Mette Mau (LA2) | Gribskov Rideklub | 67,76 | 68 | 67,759 | 4 | ||||
7 | 55 | STRADIVARI | Marie Dahl (LA2) | Søholm Sportsrideklub | 67,41 | 67 | 67,414 | 5 | ||||
17 | 18 | DAWSON M | Emilie Madsen (LA5) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,00 | 67 | 67,000 | |||||
2 | 27 | WALLANDER | Mette Mau (LA1) | Gribskov Rideklub | 66,85 | 67 | 66,852 | |||||
15 | 6 | CONTENDA | Emilie Blegvad Mortensen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,77 | 67 | 66,765 | |||||
12 | 13 | ROMAN | Jeannette Reymond (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,72 | 67 | 66,724 | |||||
18 | 4 | KAMOON DYRHAVE | Lene Holten Petersen (LA5) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,67 | 67 | 66,667 | |||||
1 | 30 | DOUBLE TROUBLE NEXEN | Maja Rosendahl (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,30 | 66 | 66,296 | |||||
8 | 9 | BOTTEGA VENETA SEQ (SWB) | Birgitte Lund (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,31 | 64 | 64,310 | |||||
11 | 26 | SIENNA BASTBJERG | Sandra Charlotte Kempf (LA2) | Heslegård Sportsrideklub | 64,31 | 64 | 64,310 | |||||
9 | 7 | STALD HØJGÅRDS GRAND PRIX | Cecilia Jaksland (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,62 | 64 | 63,621 | |||||
10 | 10 | DAVINIA PAX | Amalie Schalburg (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,28 | 63 | 63,276 | |||||
16 | 42 | ROMAN | Jeannette Reymond (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,94 | 63 | 62,941 | |||||
14 | 45 | SIENNA BASTBJERG | Sandra Charlotte Kempf (LA4) | Heslegård Sportsrideklub | 61,91 | 62 | 61,912 | |||||
13 | 25 | WELTSTERN W. | Louise Holm Jacobsen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,59 | 61 | 60,588 |