Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - D-stævne i dressur med 1. kval. af NSR-Cup
|
||
Klasseoversigt |
1 LC1-LC3 B Hest (sværhedsgrad 0) - A |
2 LB1-LB3-B Hest (sværhedsgrad 0) - A |
3 LA1-LA3-B Hest (sværhedsgrad 1) - A |
4 LC1-LC3-B Pony (sværhedsgrad 0) - A |
5 LB1-LB3-B Pony (sværhedsgrad 1) - A |
6 LA1-LA4 B Pony (sværhedsgrad 2-3) - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - D-stævne i dressur med 1. kval. af NSR-Cup
|
|
1 |
LC1-LC3 B Hest (sværhedsgrad 0) - A
|
Antal plac.: 5 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Melissa Dahl |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
3 |
48 |
CLAUDIUS |
Alexandra Dacia Larsen (LC1) |
Heslegård Sportsrideklub |
|
|
70,00 |
|
|
70 |
70,000 |
1 |
17 |
65 |
WALLANDER |
Mette Mau (LC3) |
Gribskov Rideklub |
|
|
69,60 |
|
|
70 |
69,600 |
2 |
14 |
50 |
SURPRICE - 2 |
Mathilde Lund Johansen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
66,74 |
|
|
67 |
66,739 |
3 |
1 |
46 |
INGEGÅRDS DOA - 1 |
Elena Aner (LC1) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
66,40 |
|
|
66 |
66,400 |
4 |
7 |
27 |
KENNY U.A. |
Melissa Kamper (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
66,30 |
|
|
66 |
66,304 |
5 |
18 |
1 |
TT-LACOPIA |
Mathilde Møller (LC3) |
Hillerød Sportsrideklub |
|
|
65,80 |
|
|
66 |
65,800 |
|
5 |
19 |
BALTO |
Emilia christina devantier (LC1) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
65,80 |
|
|
66 |
65,800 |
|
12 |
13 |
BRUNØR |
Tina Bodin (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
65,65 |
|
|
66 |
65,652 |
|
8 |
60 |
BALTO |
Emilia christina devantier (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
65,00 |
|
|
65 |
65,000 |
|
11 |
18 |
CASCEDEUR PN |
Camilla Ungermand (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
64,57 |
|
|
65 |
64,565 |
|
16 |
58 |
BRUNØR |
Tina Bodin (LC3) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
63,80 |
|
|
64 |
63,800 |
|
4 |
39 |
VENTERO RA |
Rikke Eckert (LC1) |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
|
|
63,40 |
|
|
63 |
63,400 |
|
10 |
38 |
DOUBLE TROUBLE NEXEN |
Maja Rosendahl (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
61,96 |
|
|
62 |
61,957 |
|
2 |
47 |
MARSEILLE |
Clara Holmen (LC1) |
Søholm Sportsrideklub |
|
|
59,40 |
|
|
59 |
59,400 |
|
20 |
31 |
LE MANS |
Alexandra Dacia Larsen (LC3) |
Heslegård Sportsrideklub |
|
|
|
|
|
|
|
Opgi |
13 |
35 |
WALLANDER |
mette mau (LC2) |
Gribskov Rideklub |
|
|
|
|
|
|
|
Udgå |
15 |
42 |
KLEINER PRINZ G |
Sophie Sode-Larsen (LC2) |
Gribskov Rideklub |
|
|
|
|
|
|
|
Udgå |
6 |
49 |
CLAUDIUS |
Alexandra Dacia Larsen (LC2) |
Heslegård Sportsrideklub |
|
|
|
|
|
|
|
Udgå |
9 |
67 |
CANNON |
Clara Pitzner (LC2) |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
|
|
|
|
|
|
|
Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - D-stævne i dressur med 1. kval. af NSR-Cup | ||
2 | LB1-LB3-B Hest (sværhedsgrad 0) - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Raagaard Thomsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 2 | CONTENDA | Emilie Blegvad Mortensen (LB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,16 | 70 | 70,161 | 1 | ||||
3 | 14 | MAREZZO XX (SWE) | Cecilie Lindberg (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,93 | 68 | 67,931 | 2 | ||||
4 | 63 | FEXI | Mille Vinkel Simonsen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,35 | 65 | 65,345 | |||||
1 | 72 | KLEINER PRINZ G | Sophie Sode-Larsen (LB1) | Gribskov Rideklub | 63,75 | 64 | 63,750 | |||||
2 | 29 | FEXI | Mille Vinkel Simonsen (LB1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,25 | 61 | 61,250 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - D-stævne i dressur med 1. kval. af NSR-Cup | ||
3 | LA1-LA3-B Hest (sværhedsgrad 1) - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Raagaard Thomsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
9 | 24 | BØGEVANGS LADY ROMANCE | Heidi Pedersen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,86 | 71 | 70,862 | 1 | ||||
4 | 44 | CONTENDA | Emilie Blegvad Mortensen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,55 | 67 | 66,552 | 2 | ||||
2 | 6 | GREDSTEDGÅRDS LECTOR | Christina Mersebach Petersen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,21 | 66 | 66,207 | 3 | ||||
15 | 56 | TRACEY - 1 | Camilla Gottlieb (LA2) | Frederiksværk Rideklub | 65,63 | 66 | 65,625 | |||||
13 | 71 | VONG'S LIVA | Caroline Bering (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,06 | 64 | 64,063 | |||||
5 | 4 | YADA | mette mau (LA1) | Gribskov Rideklub | 63,62 | 64 | 63,621 | |||||
8 | 26 | VONG'S LIVA | Caroline Bering (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,62 | 64 | 63,621 | |||||
6 | 5 | CABALLERO | Mikkeline Lund Johnsen (LA1) | Søholm Sportsrideklub | 63,10 | 63 | 63,103 | |||||
10 | 10 | TRACEY - 1 | Camilla Gottlieb (LA1) | Frederiksværk Rideklub | 62,41 | 62 | 62,414 | |||||
7 | 73 | COCQUET VAN HET EXELMANSHOF | Steen Hvitved (LA1) | Søborggård Rideklub | 62,07 | 62 | 62,069 | |||||
12 | 74 | COCQUET VAN HET EXELMANSHOF | Steen Hvitved (LA2) | Søborggård Rideklub | 61,09 | 61 | 61,094 | |||||
14 | 36 | BØGEVANGS LADY ROMANCE | Heidi Pedersen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - D-stævne i dressur med 1. kval. af NSR-Cup | ||
4 | LC1-LC3-B Pony (sværhedsgrad 0) - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Wendelbo Arentoft |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 52 | ROSA - 3 | Thea Væver Hartvig (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,39 | 67 | 67,391 | 1 | ||||
7 | 7 | ÆBLEDALENS ATHOS - 2 | Emilie Rosenlund Svendsen (LC3) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 67,20 | 67 | 67,200 | 2 | ||||
6 | 3 | KLØVERMARK'S RAFALL - 2 | Lærke Tvergaard (LC2) | Frederiksværk Rideklub | 65,00 | 65 | 65,000 | |||||
4 | 41 | LADY BLACK - 2 | Sophia-Grace Zachau Efferbach (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,35 | 64 | 64,348 | |||||
1 | 12 | CARRAGHY V - 2 | Annika Holm Remmer (LC1) | Capacity Showjumping Center | 64,20 | 64 | 64,200 | |||||
5 | 53 | TEXI - 3 | Andrea Ryby (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,13 | 64 | 64,130 | |||||
2 | 51 | KARINO - 1 | Mette Larsen (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,83 | 63 | 62,826 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - D-stævne i dressur med 1. kval. af NSR-Cup | ||
5 | LB1-LB3-B Pony (sværhedsgrad 1) - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Wendelbo Arentoft |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 11 | BOUNTY - 1 | Rikke Øbel (LB3) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 73,23 | 73 | 73,226 | 1 | ||||
5 | 17 | KIELSHOOP HONEY STARLIGHT - 1 | Sarah - Christine Ehrenskjöld (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,77 | 68 | 67,769 | 2 | ||||
7 | 21 | NANSY SØBLINK - 2 | Frederikke Stokkebro Sørensen (LB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,94 | 67 | 66,935 | |||||
2 | 15 | BALLACK - 2 | Frederikke Heidemann Andersen (LB2) | Hesselrød Rideklub | 66,72 | 67 | 66,724 | |||||
4 | 55 | ÆBLEDALENS ATHOS - 2 | Emilie Rosenlund Svendsen (LB2) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 65,69 | 66 | 65,691 | |||||
3 | 76 | BOBBY - 1 | Sif Anna persson stephansen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,69 | 66 | 65,691 | |||||
1 | 54 | KLØVERMARK'S RAFALL - 2 | Lærke Tvergaard (LB1) | Frederiksværk Rideklub | 64,64 | 65 | 64,643 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - D-stævne i dressur med 1. kval. af NSR-Cup | ||
6 | LA1-LA4 B Pony (sværhedsgrad 2-3) - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Wendelbo Arentoft |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
9 | 75 | ROSENGÅRDENS NIGHT HAWK - 2 | Emmelie Elsass (LA4) | Hørsholm Rideklub af 2003 | 70,00 | 70 | 70,000 | 1 | ||||
1 | 57 | BOUNTY - 1 | Rikke Øbel (LA1) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 68,97 | 69 | 68,966 | 2 | ||||
2 | 70 | NANSY SØBLINK - 2 | Frederikke Stokkebro Sørensen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,90 | 67 | 66,897 | 3 | ||||
4 | 23 | AMAZONE STENGAARD - 1 | Victoria Amalie Nørskov (LA1) | Nordøstsjællands Rideklub | 66,72 | 67 | 66,724 | |||||
7 | 20 | PIRATO DU BOIS - 1 | Laura Ismiris (LA3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,67 | 67 | 66,667 | |||||
8 | 22 | SØGAARDS ASTERIX - 3 | Amalie Caroline Morton (LA4) | Rideklubben Falken | 66,41 | 66 | 66,406 | |||||
3 | 43 | TIM - 1 | Cathrine Saldern Lygum (LA1) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 66,21 | 66 | 66,207 | |||||
6 | 61 | AMAZONE STENGAARD - 1 | Victoria Amalie Nørskov (LA2) | Nordøstsjællands Rideklub | 66,09 | 66 | 66,094 | |||||
5 | 59 | TIM - 1 | Cathrine Saldern Lygum (LA2) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 65,00 | 65 | 65,000 |