Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR´s Aften Sløjfespringstævne
|
||
Klasseoversigt |
1 40 cm - Hest & Pony B0 - A |
2 60 cm - Hest & Pony B0 - A |
3 80 cm - Hest & Pony B0 - A |
4 100 cm - Hest & Pony B0 - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s Aften Sløjfespringstævne
|
|
1 |
40 cm - Hest & Pony B0 - A
|
Antal plac.: 2 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
3 |
1 |
12 |
TREBJERGS VICTORIA |
Clara Hanke |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
|
4 |
12 |
TREBJERGS VICTORIA |
Clara Hanke |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
1,000 |
4,000 |
H |
|
5 |
38 |
DOMINO - 1 |
Mynte Rosenstand |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
4,000 |
H |
|
2 |
38 |
DOMINO - 1 |
Mynte Rosenstand |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
12,000 |
H |
Diskvalificeret |
3 |
36 |
RYTTERGÅRDENS LILLE MY |
Knirke Emilie Lebeck |
Ukendt Rideklub |
|
|
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s Aften Sløjfespringstævne | ||
2 | 60 cm - Hest & Pony B0 - A |
Antal plac.: 7 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 5 | 45 | DORTHEALYST BALLERINA - 3 | Sula von Bulow | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 6 | 39 | NALA | Mie Edvardsen | Nordøstsjællands Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 7 | 5 | BACCHUS | mette mau | Gribskov Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 2 | 47 | ZOFFI - 3 | Selma Dresler | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 9 | 21 | STORBJERGS CASSIOPEIA | Kristine Rye Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 13 | 44 | ANGEL | Christina Kobberup Andersson | Hesselrød Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 17 | 29 | ROSA - 3 | Andrea Ryby | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 18 | 17 | GUINEVERE - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 19 | 26 | FUTENE | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 20 | 19 | LÆRKEBJERGS IQ | Signe Ostenfeld Holme | Hesselrød Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 24 | 31 | KARINO - 1 | Mette Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 25 | 32 | LISAS LAD - 2 | Gaia Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 26 | 31 | KARINO - 1 | Mette Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 22 | 29 | ROSA - 3 | Andrea Ryby | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
23 | 32 | LISAS LAD - 2 | Gaia Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
14 | 5 | BACCHUS | mette mau | Gribskov Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
15 | 27 | LIVA | Caroline Bering | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
16 | 21 | STORBJERGS CASSIOPEIA | Kristine Rye Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
10 | 17 | GUINEVERE - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
3 | 44 | ANGEL | Christina Kobberup Andersson | Hesselrød Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
4 | 46 | BENJAMIN - 3 | Noora von Bulow | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 4,000 | H | |
8 | 36 | RYTTERGÅRDENS LILLE MY | Knirke Emilie Lebeck | Ukendt Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
21 | 27 | LIVA | Caroline Bering | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 8,000 | H | |
12 | 19 | LÆRKEBJERGS IQ | Signe Ostenfeld Holme | Hesselrød Rideklub | 1,000 | 8,000 | H | |
1 | 39 | NALA | Mie Edvardsen | Nordøstsjællands Rideklub | 1,000 | 20,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s Aften Sløjfespringstævne | ||
3 | 80 cm - Hest & Pony B0 - A |
Antal plac.: 8 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 1 | 3 | KONRAD AF DUTTERUP | Susanne Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 3 | 47 | ZOFFI - 3 | Selma Dresler | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 7 | 10 | CELINA | Nilla Sårde Kern | Sportsrideklubben | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 8 | 14 | GABRESSE MUSTERD | Maria Hjorth Frederiksen | Slangerup-Lynge Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 9 | 15 | KNOCKALLA BOBBY - 1 | Carla Repp Bastiansen | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 10 | 18 | BON VIVANT B. | Sofie Kirstine Wilhjelm | Slangerup-Lynge Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 12 | 10 | CELINA | Nilla Sårde Kern | Sportsrideklubben | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 13 | 11 | TIRS TREASURE | Janni Dahl | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 14 | 23 | SEBASTIAN - 1 | Thilde Ivalo Brink | Ukendt Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 15 | 16 | RAYPAWERS VISION | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 16 | 35 | BULLER - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 18 | 16 | RAYPAWERS VISION | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 21 | 15 | KNOCKALLA BOBBY - 1 | Carla Repp Bastiansen | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 24 | 4 | YADA | mette mau | Gribskov Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 26 | 2 | MADAME | Inge-mette Kjemtrup | Sportsrideklubben Petersborg | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 27 | 23 | SEBASTIAN - 1 | Thilde Ivalo Brink | Ukendt Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 31 | 30 | SURPRICE - 2 | Mathilde Lund Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 32 | 4 | YADA | mette mau | Gribskov Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 33 | 37 | FABIANO 57 | Helena Kainulainen | Slettebjerggaard Rideforening | 1,000 | 0,000 | H |
34 | 2 | MADAME | Inge-mette Kjemtrup | Sportsrideklubben Petersborg | 1,000 | 4,000 | H | |
28 | 25 | GITANO VAN'T SMISHOF | Sara Pedersen | Ukendt Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
29 | 41 | JUMPER | Luna Bech Andersen | Rideklubben Falken | 1,000 | 4,000 | H | |
22 | 35 | BULLER - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
19 | 30 | SURPRICE - 2 | Mathilde Lund Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
20 | 25 | GITANO VAN'T SMISHOF | Sara Pedersen | Ukendt Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
6 | 13 | MADE SPECIAL | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
17 | 14 | GABRESSE MUSTERD | Maria Hjorth Frederiksen | Slangerup-Lynge Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
4 | 13 | MADE SPECIAL | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
2 | 46 | BENJAMIN - 3 | Noora von Bulow | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 4,000 | H | |
5 | 3 | KONRAD AF DUTTERUP | Susanne Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 8,000 | H | |
25 | 37 | FABIANO 57 | Helena Kainulainen | Slettebjerggaard Rideforening | 1,000 | 12,000 | H | |
30 | 43 | ADRIANA-MARIA | Zacarias Salmeron Telghazi | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 12,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s Aften Sløjfespringstævne | ||
4 | 100 cm - Hest & Pony B0 - A |
Antal plac.: 5 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 2 | 41 | JUMPER | Luna Bech Andersen | Rideklubben Falken | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 3 | 42 | QUICKSTEP | Celine Bundgaard | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 6 | 6 | PRICE DANCE | Susanne Thornby | Sportsrideklubben | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 9 | 40 | FORMAN V/D DONKHOEVE | Trine Straegaard Emig | Ukendt Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 11 | 42 | QUICKSTEP | Celine Bundgaard | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 13 | 6 | PRICE DANCE | Susanne Thornby | Sportsrideklubben | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 16 | 34 | ZACHS FAIRFIGHT | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 18 | 33 | LORD - 1 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
17 | 28 | PLET | Cecilie Willadsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
14 | 8 | KUHLMANN'S CAMERON | Dina Hansen | Sportsrideklubben | 1,000 | 4,000 | H | |
10 | 28 | PLET | Cecilie Willadsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
4 | 40 | FORMAN V/D DONKHOEVE | Trine Straegaard Emig | Ukendt Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
5 | 11 | TIRS TREASURE | Janni Dahl | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
1 | 43 | ADRIANA-MARIA | Zacarias Salmeron Telghazi | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
8 | 8 | KUHLMANN'S CAMERON | Dina Hansen | Sportsrideklubben | 1,000 | 4,000 | H | |
12 | 33 | LORD - 1 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 8,000 | H | |
7 | 24 | URLANMORE SPORTING CHANCE | Natalie Sam | Capacity Showjumping Center | 1,000 | 16,000 | H | |
Diskvalificeret | 15 | 24 | URLANMORE SPORTING CHANCE | Natalie Sam | Capacity Showjumping Center | H |