Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur
|
||
Klasseoversigt |
1 Pony LC1-LC3 - bane B - A |
2 Pony LB1-LB3 - bane B - A |
3 Pony LA1-LA4 - bane B - A |
4 Pony LA5-PRI - bane A - A |
5 Hest LC1-LC3 - bane A - A |
6 Hest LB1-LB3 - bane A - A |
7 Hest LA1-LA6 - bane A - A |
8 Hest MB0-PSG (sværhedsgrad 3-5) - bane A - A |
10 Klubmesterskab pony - A |
11 Klubmesterskab hest - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur
|
|
1 |
Pony LC1-LC3 - bane B - A
|
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Anette Gøbel Villadsen |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
3 |
64 |
ADELEIDE - 1 |
Ditte Bek Bonnesen (LC3) |
Hesselrød Rideklub |
|
|
72,00 |
|
|
72 |
72,000 |
1 |
1 |
41 |
TEXI - 3 |
Alexander Cordrey (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
63,26 |
|
|
63 |
63,260 |
|
2 |
39 |
LORD - 1 |
Julie Erhold (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
61,30 |
|
|
61 |
61,300 |
|
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
2 | Pony LB1-LB3 - bane B - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Anette Gøbel Villadsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 40 | LORD - 1 | Nicoline Ortving (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,86 | 66 | 65,860 | 1 | ||||
2 | 38 | LUNDEMARKGAARDS VILD VANILLE - 2 | Carl-Christian Sædder Savola (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,68 | 66 | 65,680 | |||||
3 | 65 | LA PETIT ROUGE - 2 | Mikkeline Lund Johnsen (LB3) | Hesselrød Rideklub | 64,03 | 64 | 64,030 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
3 | Pony LA1-LA4 - bane B - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Anette Gøbel Villadsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 63 | LASCO - 2 | Camille Bruun Christensen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,62 | 71 | 70,620 | 1 | ||||
4 | 17 | HOUDINI - 1 | Filippa Seligmann (LA1) | Holmegårdens Rideklub | 68,44 | 68 | 68,440 | 2 | ||||
3 | 37 | LUNDEMARKGAARDS VILD VANILLE - 2 | Carl-Christian Sædder Savola (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,34 | 65 | 65,340 | |||||
1 | 36 | HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 | Camille Bruun Christensen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,13 | 64 | 64,130 | |||||
2 | 19 | BJERREGAARDS VALENTIN - 2 | Benedicte Kure (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,79 | 64 | 63,790 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
4 | Pony LA5-PRI - bane A - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Anette Gøbel Villadsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 10 | LUNDS BON JOVI - 3 | Lea Colding-jørgensen (LA6) | Holmegårdens Rideklub | 69,47 | 69 | 69,470 | 1 | ||||
1 | 6 | MATSJO VAN'T SPANENLAND - 1 | Ditte-marie Nielsen (LA5) | Rideklubben Falken | 66,00 | 66 | 66,000 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
5 | Hest LC1-LC3 - bane A - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Sandra Charlotte Kempf |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
9 | 43 | BRUNETTE | Lene Cronström (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,00 | 70 | 70,000 | 1 | ||||
6 | 54 | VONG'S LIVA | Annette Højbjerg (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,79 | 70 | 69,790 | 2 | ||||
4 | 55 | SAUNDERSCOURT DIAMOND GUY | Vicky Rieunier (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,33 | 68 | 68,330 | 3 | ||||
7 | 52 | BRUNØR | Tina Bodin (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,12 | 68 | 68,120 | |||||
5 | 24 | MIDT-WEST SPITFIRE | Clara Andersen (LC2) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 67,29 | 67 | 67,290 | |||||
8 | 59 | ASHAAN | Emilie Sloth (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,87 | 67 | 66,870 | |||||
3 | 51 | BRUNØR | Tina Bodin (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,60 | 66 | 65,600 | |||||
1 | 60 | MIDT-WEST SPITFIRE | Clara Andersen (LC1) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 62,00 | 62 | 62,000 | |||||
2 | 53 | VONG'S LIVA | Annette Højberg (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
6 | Hest LB1-LB3 - bane A - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Sandra Charlotte Kempf |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 20 | NØRGAARD'S LIBERTY | Annika Louise Eisemann (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,83 | 71 | 70,830 | 1 | ||||
7 | 49 | STORBJERGS CASSIOPEIA | Kristine Rye Svendsen (LB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,17 | 70 | 70,170 | 2 | ||||
2 | 44 | BRUNETTE | Lene Cronström (LB1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,66 | 70 | 69,660 | |||||
5 | 57 | MONTOYA | Kirstine Louise Juncher (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,33 | 67 | 67,330 | |||||
6 | 33 | NØRGAARD'S LIBERTY | Annika Louise Eisemann (LB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
7 | Hest LA1-LA6 - bane A - A |
Antal plac.: 5 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Gudrun Sjørslev |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 18 | RUSH IT | Kathrine Højgaard Jensen (LA1) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 67,59 | 68 | 67,590 | 1 | ||||
14 | 12 | HIGH ZPEED FIRFOD | Merete Thorup (LA4) | Maarum Rideklub | 67,05 | 67 | 67,050 | 2 | ||||
3 | 27 | ROSSINI LOREN CAMARE | Emilie Madsen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,18 | 65 | 65,180 | 3 | ||||
8 | 9 | KAMOON DYRHAVE | Lene Holten Petersen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,17 | 65 | 65,170 | 4 | ||||
10 | 50 | STORBJERGS CASSIOPEIA | Kristine Rye Svendsen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,82 | 65 | 64,820 | 5 | ||||
18 | 31 | SUNZETT COX ORANGE | cecilia mølbjerg (LA5) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,16 | 64 | 64,160 | |||||
11 | 16 | TESSA | Selma Linding Ekstrand (LA2) | Gribskov Rideklub | 63,44 | 63 | 63,440 | |||||
12 | 7 | MAHAGONI II E | Marie Louise Bach Nielsen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,79 | 63 | 62,790 | |||||
1 | 61 | COME FIRST | Anette Gjørup (LA1) | Maarum Rideklub | 62,40 | 62 | 62,400 | |||||
5 | 21 | GREDSTEDGÅRDS LECTOR | Christina Mersebach Petersen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,24 | 62 | 62,240 | |||||
16 | 56 | WELTSTERN W. | Greta Leiholt (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,05 | 62 | 62,050 | |||||
17 | 22 | DAVINIA PAX | Amalie Schalburg (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,91 | 62 | 61,910 | |||||
13 | 25 | SATCHMO G | Helene Kyhl (LA4) | Holmegårdens Rideklub | 60,88 | 61 | 60,880 | |||||
9 | 1 | CÉKENZO I | Christina Olsen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,86 | 61 | 60,860 | |||||
19 | 62 | LOHENGRIN | Nastassia Philippa Ulrich (LA5) | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,83 | 60 | 59,830 | |||||
6 | 13 | ARMANI | Mette Bech Clausen (LA2) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 59,31 | 59 | 59,310 | |||||
2 | 58 | MONTOYA | Kirstine Louise Juncher (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,25 | 59 | 59,250 | |||||
7 | 15 | TINO LURIFAX | Emilie Stæhr Frederiksen (LA2) | Hesselrød Rideklub | 57,06 | 57 | 57,060 | |||||
15 | 32 | TESSA | Selma Linding Ekstrand (LA4) | Gribskov Rideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
8 | Hest MB0-PSG (sværhedsgrad 3-5) - bane A - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Gudrun Sjørslev |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 48 | ATTERUPGAARDS RAMMSTEIN | Eva Bundgaard (MB0) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,15 | 66 | 66,150 | 1 | ||||
3 | 4 | TOP PRIORITY | Anne Raaen Rasmussen (MB0) | Slangerup-Lynge Rideklub | 62,94 | 63 | 62,940 | 2 | ||||
2 | 11 | SUNZETT COX ORANGE | cecilia mølbjerg (MB0) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,82 | 63 | 62,820 | |||||
5 | 42 | N.O.H.'S AQUILA | Christina M. Hansen (MB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,25 | 60 | 60,250 | |||||
4 | 47 | ATTERUPGAARDS RAMMSTEIN | Eva Bundgaard (MB1) | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
10 | Klubmesterskab pony - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Anette Gøbel Villadsen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 63 | LASCO - 2 | Camille Bruun Christensen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 74,15 | 74 | 74,150 | 1 | ||||
1 | 40 | LORD - 1 | Nicoline Ortving (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,86 | 66 | 65,860 | |||||
2 | 38 | LUNDEMARKGAARDS VILD VANILLE - 2 | Carl-Christian Sædder Savola (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,68 | 66 | 65,680 | |||||
3 | 19 | BJERREGAARDS VALENTIN - 2 | Benedicte Kure (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,38 | 65 | 65,380 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D-stævne med Klubmesterskab i dressur | ||
11 | Klubmesterskab hest - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Gudrun Sjørslev |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
11 | 11 | SUNZETT COX ORANGE | cecilia mølbjerg (MB0) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,96 | 66 | 65,960 | 1 | ||||
2 | 27 | ROSSINI LOREN CAMARE | Emilie Madsen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,18 | 65 | 65,180 | 2 | ||||
5 | 9 | KAMOON DYRHAVE | Lene Holten Petersen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,17 | 65 | 65,170 | 3 | ||||
6 | 50 | STORBJERGS CASSIOPEIA | Kristine Rye Svendsen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,82 | 65 | 64,820 | |||||
7 | 7 | MAHAGONI II E | Marie Louise Bach Nielsen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,35 | 64 | 64,350 | |||||
8 | 56 | WELTSTERN W. | Greta Leiholt (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,60 | 64 | 63,600 | |||||
9 | 22 | DAVINIA PAX | Amalie Schalburg (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,45 | 63 | 63,450 | |||||
12 | 42 | N.O.H.'S AQUILA | Christina M. Hansen (MB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,26 | 63 | 63,260 | |||||
3 | 21 | GREDSTEDGÅRDS LECTOR | Christina Mersebach Petersen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,24 | 62 | 62,240 | |||||
10 | 62 | LOHENGRIN | Nastassia Philippa Ulrich (LA5) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,32 | 61 | 61,320 | |||||
4 | 1 | CÉKENZO I | Christina Olsen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,86 | 61 | 60,860 | |||||
1 | 58 | MONTOYA | Kirstine Louise Juncher (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,25 | 59 | 59,250 |