Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's Klubstævne i Dressur
|
||
Klasseoversigt |
1 LC1 - LC3-B - Pony Sløjfeklasse - A |
2 LB1 - LB3-B - Pony - A |
3 LA1 - LA2-B - Pony - A |
4 LA3 - LA4-B - Pony - A |
5 LC1 - LC3-A - Hest Sløjfeklasse - A |
6 LB1 - LB3-A - Hest - A |
7 LA1 - LA3-A - Hest - A |
8 LA4 - LA6-A - Hest - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur
|
|
1 |
LC1 - LC3-B - Pony Sløjfeklasse - A
|
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Hanne Madelung |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
5 |
27 |
DAISY - 2 |
Cecilie Toft Bendixen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
64,60 |
|
|
65 |
|
1 |
4 |
28 |
KARINO - 1 |
Caroline Askestad (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
62,60 |
|
|
63 |
|
2 |
6 |
21 |
LADY BLACK - 2 |
Silke Troldahl (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
56,10 |
|
|
56 |
|
|
3 |
25 |
ROSA - 3 |
Mette Larsen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
55,70 |
|
|
56 |
|
|
2 |
20 |
TROLD - 1 |
Caroline Sjøntoft (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
52,60 |
|
|
53 |
|
|
1 |
26 |
DAISY - 2 |
Cecilie Toft Bendixen (LC1) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
1,00 |
|
|
1 |
|
|
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
2 | LB1 - LB3-B - Pony - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Hanne Madelung |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 30 | LORD - 1 | Sofie Danesø (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,30 | 70 | 1 | |||||
4 | 33 | HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 | Camille Bruun Christensen (LB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,40 | 68 | 2 | |||||
2 | 9 | FIONA HEDELUND - 1 | Laura Heldt Kristensen (LB2) | Hesselrød Rideklub | 67,10 | 67 | ||||||
1 | 29 | LORD - 1 | Nicoline Ortving (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,70 | 67 | ||||||
3 | 22 | LADY BLACK - 2 | Silke Troldahl (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,00 | 54 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
3 | LA1 - LA2-B - Pony - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Hanne Madelung |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 34 | HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 | Camille Bruun Christensen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,90 | 67 | 1 | |||||
4 | 31 | GYRUPGAARDS BAILEY - 2 | Kirstine Seneca Larsen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,90 | 62 | ||||||
1 | 4 | MERCEDES - 1 | Sofie Valeria Rasborg (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,70 | 62 | ||||||
3 | 11 | BJERREGAARDS VALENTIN - 2 | Benedicte Kure (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,70 | 62 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
4 | LA3 - LA4-B - Pony - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Hanne Madelung |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 32 | MIDNIGHTS MICRA - 1 | Sara Emilie Kold Pedersen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,90 | 67 | 1 | |||||
2 | 60 | RØGILD'S DOMINIQUE - 1 | Caroline Amalie Lautrup-larsen (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,70 | 67 | ||||||
1 | 59 | BJERREGAARDS VALENTIN - 2 | Benedicte Kure (LA3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,50 | 63 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
5 | LC1 - LC3-A - Hest Sløjfeklasse - A |
Antal plac.: 7 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Britta Nylin |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
13 | 19 | ENZO | Sarah Thor Christensen (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 76,50 | 77 | 1 | |||||
12 | 48 | LABELLO-STAR | Louise Fisker (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 76,50 | 77 | 1 | |||||
21 | 12 | DAVINIA PAX | Amalie Schalburg (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,30 | 69 | 3 | |||||
22 | 10 | YADA | mette mau (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,50 | 69 | 4 | |||||
25 | 51 | MONTOYA | Kirstine Louise Juncher (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,80 | 68 | 5 | |||||
4 | 36 | MOKAII | Naja Hummel (LC1) | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 67,60 | 68 | 6 | |||||
1 | 2 | SAFIR SVALEHØJ | Maria Nygård Thomsen (LC1) | Rideklubben Falken | 67,40 | 67 | 7 | |||||
23 | 44 | SUNZETT COX ORANGE | Cecilia Mølbjerg (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,20 | 66 | ||||||
17 | 56 | STALD HØJGÅRDS GRAND PRIX | Cecilia Jaksland (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,10 | 66 | ||||||
11 | 35 | NØRGAARD'S LIBERTY | Annika Louise Eisemann (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,00 | 65 | ||||||
16 | 42 | VONG'S LIVA | Annette Højbjerg (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,60 | 65 | ||||||
24 | 55 | IBRAHIM | Suzanne Prichardt (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,40 | 64 | ||||||
2 | 7 | HOVBORG'S A NOIR | Tine Hansen (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,20 | 64 | ||||||
8 | 16 | DILIGENT | Sidse M. Hannibal (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,80 | 64 | ||||||
3 | 13 | BLEJSBJERGS CARRIE | Julia Hauge van Zaane (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,80 | 62 | ||||||
9 | 39 | BRUNØR | Tina Bodin (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,60 | 62 | ||||||
20 | 23 | TRIUMPH | Ida Larsen (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,60 | 55 | ||||||
14 | 17 | DILIGENT | Sidse M. Hannibal (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 | ||||||
7 | 18 | ENZO | Sarah Thor Christensen (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 | ||||||
15 | 40 | BRUNØR | Tina Bodin (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 | ||||||
10 | 41 | VONG'S LIVA | Annette Højbjerg (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 | ||||||
19 | 43 | SUNZETT COX ORANGE | Cecilia Mølbjerg (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 | ||||||
6 | 47 | LABELLO-STAR | Louise Fisker (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 | ||||||
18 | 54 | IBRAHIM | Suzanne Prichardt (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 | ||||||
5 | 61 | NØRGAARD'S LIBERTY | Annika Louise Eisemann (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
6 | LB1 - LB3-A - Hest - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Britta Nylin |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 14 | DAVINIA PAX | Amalie Schalburg (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,30 | 67 | 1 | |||||
7 | 46 | BRUNETTE | Emma Nørregaard (LB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,90 | 67 | 2 | |||||
6 | 49 | GREDSTEDGÅRDS LECTOR | Christina Mersebach Petersen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,20 | 66 | ||||||
5 | 52 | MONTOYA | Kirstine Louise Juncher (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,70 | 66 | ||||||
1 | 45 | BRUNETTE | Emma Nørregaard (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,00 | 65 | ||||||
4 | 57 | YADA | Mette Mau (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,50 | 62 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
7 | LA1 - LA3-A - Hest - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Britta Nylin |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 8 | LOHENGRIN | Nastassia Philippa Ulrich (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 72,04 | 72 | 1 | |||||
2 | 15 | WELTSTERN W. | Greta Leiholt (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,60 | 68 | 2 | |||||
3 | 50 | GREDSTEDGÅRDS LECTOR | Christina Mersebach Petersen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,40 | 67 | ||||||
5 | 53 | WELTSTERN W. | Liv Spang-Hanssen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,00 | 66 | ||||||
6 | 37 | FELDBORGS GARCIA | Marie Skovsgaard Trærup (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,00 | 64 | ||||||
7 | 6 | KARLITTA "R" | Charlotte Juul Linné (LA3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,10 | 62 | ||||||
4 | 58 | LOHENGRIN | Nastassia Philippa Ulrich (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,00 | 1 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
8 | LA4 - LA6-A - Hest - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Britta Nylin |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 5 | UNDERCOVER | Rikke Truberg (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,90 | 68 | 1 | |||||
1 | 38 | FELDBORGS GARCIA | Marie Skovsgaard Trærup (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,50 | 64 | ||||||
2 | 3 | VICTORIA | Johanna Winther Boserup (LA4) | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,40 | 58 |