Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's Klubstævne i Dressur
|
||
Klasseoversigt |
1 Dressur LC-B - Pony - A |
1 Dressur LC-B - Pony - B |
2 Dressur LB-B - Pony - A |
3 Dressur LA-B - Pony - A |
4 Dressur LC-B - Hest - A |
5 Dressur LB-B - Hest - A |
6 Dressur LA-B - Hest - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur
|
|
1 |
Dressur LC-B - Pony - A
|
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
9 |
9 |
HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 |
Camille Bruun Christensen (LC3) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
76,00 |
|
|
76 |
76,000 |
1 |
4 |
13 |
PEPSI - 2 |
Filippa Frandsen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
72,39 |
|
|
72 |
72,390 |
2 |
6 |
24 |
TEXI - 3 |
Mette Larsen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
68,04 |
|
|
68 |
68,040 |
3 |
2 |
25 |
ROSA - 3 |
Laura Baarts (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
65,87 |
|
|
66 |
65,870 |
|
1 |
23 |
TEXI - 3 |
Alexander Cordrey (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
65,21 |
|
|
65 |
65,210 |
|
7 |
26 |
ROSA - 3 |
Mila Nesland Bråten (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
63,91 |
|
|
64 |
63,910 |
|
5 |
21 |
FREJA - 2 |
Frederikke Sørensen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
57,83 |
|
|
58 |
57,830 |
|
8 |
12 |
BLIXEM - 2 |
Ida Larsen (LC3) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
50,20 |
|
|
50 |
50,200 |
|
3 |
11 |
BLIXEM - 2 |
Ida Larsen (LC2) |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
49,35 |
|
|
49 |
49,350 |
|
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
1 | Dressur LC-B - Pony - B |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 35 | CHEMIN DE ROYAL - 1 | Sofie Amalie Wettendorff (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 72,83 | 73 | 72,830 | 1 | ||||
6 | 5 | CASTLEFARM JIM - 1 | Sif Møbjerg Jørgensen (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,00 | 69 | 69,000 | 2 | ||||
4 | 43 | FIONA HEDELUND - 1 | Frederikke Heidemann Andersen (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,70 | 69 | 68,700 | |||||
7 | 19 | CHANNEL - 1 | Kaisa Askov (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,20 | 63 | 63,200 | |||||
3 | 17 | FURORE - 1 | Clara Rindel Haar (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,74 | 62 | 61,740 | |||||
8 | 18 | FURORE - 1 | Clara Rindel Haar (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,40 | 57 | 57,400 | |||||
1 | 14 | MAKADO - 1 | Emma Kaaber (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,09 | 56 | 56,090 | |||||
2 | 28 | MILAGRO - 1 | Sofie Danesø (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,17 | 47 | 47,170 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
2 | Dressur LB-B - Pony - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 29 | LORD - 1 | Sofie Danesø (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,04 | 69 | 69,040 | 1 | ||||
2 | 10 | HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 | Camille Bruun Christensen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,80 | 69 | 68,800 | |||||
1 | 8 | CASTLEFARM JIM - 1 | Sif Møbjerg Jørgensen (LB1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,07 | 66 | 66,070 | |||||
5 | 45 | COVERLAND FURSTENLANDER - 1 | Kirstine Juel Månsson (LB3) | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
3 | Dressur LA-B - Pony - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 46 | COVERLAND FURSTENLANDER - 1 | Kirstine Juel Månsson (LA3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 73,50 | 74 | 73,500 | 1 | ||||
2 | 2 | MERCEDES - 1 | Sofie Valeria Rasborg (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,48 | 64 | 64,480 | |||||
3 | 3 | ÆBLEDALENS ATHOS - 2 | Laura Krohn Larsen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,62 | 64 | 63,620 | |||||
1 | 50 | GYRUPGAARDS BAILEY - 2 | Kirstine Seneca Larsen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,41 | 62 | 62,410 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
4 | Dressur LC-B - Hest - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
8 | 30 | LECTOR | Christina Petersen (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,30 | 71 | 71,304 | 1 | ||||
6 | 44 | MONTOYA | Kirstine Louise Juncher (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,09 | 71 | 71,087 | 2 | ||||
7 | 36 | BRUNETTE | Emma Nørregaard (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,96 | 67 | 66,957 | 3 | ||||
5 | 33 | MANHATTEN | Hanne Jensen (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,87 | 66 | 65,870 | |||||
2 | 53 | YADA | Mette Mau (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,00 | 65 | 65,000 | |||||
10 | 54 | YADA | Mette Mau (LC3) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,80 | 65 | 64,800 | |||||
3 | 34 | IBRAHIM | Suzanne Prichardt (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,13 | 64 | 64,130 | |||||
9 | 15 | TRIUMPH | Emilia Devantier (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,91 | 64 | 63,913 | |||||
4 | 49 | BRUNØR | Tina Bodin (LC2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,48 | 63 | 63,478 | |||||
1 | 22 | ARNIE | Gustav Rieunier (LC1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,00 | 63 | 63,000 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
5 | Dressur LB-B - Hest - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 51 | ACCENT - 2 | Amalie Schalburg (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 75,08 | 75 | 75,080 | 1 | ||||
1 | 31 | LECTOR | Christina Petersen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,81 | 70 | 69,808 | 2 | ||||
2 | 37 | BRUNETTE | Emma Nørregaard (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,92 | 67 | 66,923 | |||||
5 | 4 | HEROICO P | Marianne Gardner Rasmussen (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,77 | 66 | 65,770 | |||||
3 | 16 | TRIUMPH | Emilia Devantier (LB2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,65 | 64 | 63,654 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne i Dressur | ||
6 | Dressur LA-B - Hest - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 39 | FIRHØJ'S NICHA - 1 | Emilie Rønnow Lytzen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,41 | 71 | 71,406 | 1 | ||||
3 | 52 | ACCENT - 2 | Amalie Schalburg (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,03 | 71 | 71,034 | 2 | ||||
5 | 1 | HERI'S SKYWALKE R CONALL - 1 | Emilie Madsen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,66 | 68 | 67,656 | |||||
4 | 42 | KAMOON DYRHAVE | Lene Holten Petersen (LA2) | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,47 | 65 | 65,469 | |||||
2 | 7 | HEROICO P | Marianne Gardner Rasmussen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,83 | 65 | 64,828 | |||||
1 | 38 | FIRHØJ'S NICHA - 1 | Emilie Rønnow Lytzen (LA1) | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |