Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's E-stævne med NSR Cup,
|
||
Klasseoversigt |
1 40 cm - A |
2 Babyjumping NSR Cup - A |
3 LC Nsr cup - A |
3 LC Nsr cup - B |
3 LC Nsr cup - C |
4 LB1* Nsr cup - A |
4 LB1* Nsr cup - B |
4 LB1* Nsr cup - C |
5 LA1* Nsr cup - A |
5 LA1* Nsr cup - B |
7 Babyjumping Nsr cup - A |
8 LC Nsr cup - A |
9 LB1* NSR CUP - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup,
|
|
1 |
40 cm - A
|
Antal plac.: 1 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
1 |
2 |
34 |
FJORDAGENS DEMSEY - 3 |
Anna-Sofie Olsen |
Øresundskystens Rideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
|
1 |
6 |
FJORDAGENS DEMSEY - 3 |
Anna-Sofie Olsen |
Øresundskystens Rideklub |
1,000 |
12,000 |
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
2 | Babyjumping NSR Cup - A |
Antal plac.: 1 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 9 | MANKEHØJS KAVAL - 2 | Sisse Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,000 | 0,000 | H |
| 31,600 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 12 | THERS LITTLE LUKE - 3 | Amalie Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,100 | 0,000 | H | |
| 32,100 | 0,000 | 1 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
3 | LC Nsr cup - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 28 | ZITRUS - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,300 | 0,000 | H |
| 17,600 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 10 | 29 | DYREKÆRGÅRDS INDIAN BAHARI - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | 45,800 | 0,000 | H |
| 18,200 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 3 | 4 | LABAN AF GRANLYGÅRD - 3 | Louise Bober | Hesselrød Rideklub | 46,500 | 0,000 | H |
| 21,200 | 0,000 | 1 | |||||
9 | 42 | ROSA - 3 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 48,900 | 0,000 | H | |
| 22,100 | 0,000 | 1 | |||||
7 | 15 | LEXUS - 3 | Josefine Lundsgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,000 | 0,000 | H | |
| 22,900 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 14 | ELVIS PONY - 3 | Marie Becker | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,500 | 0,000 | H | |
| 23,700 | 0,000 | 1 | |||||
8 | 41 | JE'TAIME - 3 | Mathilde Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,100 | 0,000 | H | |
| 29,800 | 4,000 | 1 | |||||
Diskvalificeret | 5 | 12 | THERS LITTLE LUKE - 3 | Amalie Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,100 | 0,000 | H |
| Diskvalificeret | 1 | ||||||
4 | 53 | LINTELO CATCALL - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 44,600 | 4,000 | H | |
Udgået | 2 | 54 | MINNI - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
3 | LC Nsr cup - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 11 | HILLGARTH RIVERDANCE - 2 | Carla Repp Bastiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,600 | 0,000 | H |
| 17,500 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 4 | 49 | TANGO - 2 | Josephine Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,100 | 0,000 | H |
| 21,100 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 13 | BIRKEGÅRDENS MISTY - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,100 | 0,000 | H | |
| 22,500 | 0,000 | 1 | |||||
7 | 9 | MANKEHØJS KAVAL - 2 | Sisse Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,900 | 0,000 | H | |
| 25,200 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 27 | FREJA - 2 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,500 | 4,000 | H | |
6 | 30 | ATHENE - 2 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,100 | 4,000 | H | |
2 | 7 | GIMSI - 2 | Cassandra Lundberg Nielsen | Capacity Showjumping Center | 70,100 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
3 | LC Nsr cup - C |
Antal plac.: 2 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 17 | KIOWA 006 - 1 | Sarah Olesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 45,500 | 0,000 | H |
| 18,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 6 | 31 | MARQUIS DE MONTE OX - 1 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 42,300 | 0,000 | H |
| 20,500 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 51 | KILLFIELD - 1 | julie borre | Hundested Sportsrideklub | 45,000 | 0,000 | H | |
| 21,900 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 1 | CADIZ - 1 | Malou Rasmusen | Nordsjællands Sportsrideklub | 45,900 | 0,000 | H | |
| 22,700 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 8 | STRUMYK - 1 | Ane Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,800 | 0,000 | H | |
| 22,900 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 47 | MENTA - 1 | Nathalie Nielsen | Dyresten Rideklub | 53,300 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
4 | LB1* Nsr cup - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 28 | ZITRUS - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,900 | 0,000 | H |
| 20,800 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 7 | 40 | CHOCOLAT - 3 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,200 | 0,000 | H |
| 21,800 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 5 | 14 | ELVIS PONY - 3 | Marie Becker | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,000 | 0,000 | H |
| 29,100 | 0,000 | 1 | |||||
8 | 41 | JE'TAIME - 3 | Mathilde Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,500 | 0,000 | H | |
| 37,600 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 53 | LINTELO CATCALL - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 50,300 | 4,000 | H | |
10 | 56 | MONARD LIMA - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | 57,300 | 4,000 | H | |
11 | 29 | DYREKÆRGÅRDS INDIAN BAHARI - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,600 | 4,000 | H | |
6 | 15 | LEXUS - 3 | Josefine Lundsgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,700 | 4,000 | H | |
9 | 42 | ROSA - 3 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,500 | 4,000 | H | |
4 | 4 | LABAN AF GRANLYGÅRD - 3 | Louise Bober | Hesselrød Rideklub | 68,700 | 12,000 | H | |
Udgået | 1 | 55 | ODD SOCKS - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
4 | LB1* Nsr cup - B |
Antal plac.: 4 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 6 | 11 | HILLGARTH RIVERDANCE - 2 | Carla Repp Bastiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 48,800 | 0,000 | H |
| 21,400 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 13 | 39 | JESSIE - 2 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,200 | 0,000 | H |
| 21,900 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 2 | 46 | LEVI 501 - 2 | Cecilie Kikkenborg | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,300 | 0,000 | H |
| 22,200 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 9 | 22 | CHEIK SHERRY - 2 | Nadja Hegnbo | Øresundskystens Rideklub | 57,000 | 0,000 | H |
| 23,700 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 45 | MARCO POLO - 2 | Emilie Bjerre Søndergaard | Hesselrød Rideklub | 70,000 | 0,000 | H | |
| 24,000 | 0,000 | 1 | |||||
12 | 37 | NATHALIE - 2 | Emilia Brix Froberg | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,100 | 0,000 | H | |
| 24,800 | 0,000 | 1 | |||||
7 | 13 | BIRKEGÅRDENS MISTY - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,900 | 0,000 | H | |
| 28,600 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 7 | GIMSI - 2 | Cassandra Lundberg Nielsen | Capacity Showjumping Center | 49,700 | 0,000 | H | |
| 31,200 | 0,000 | 1 | |||||
11 | 30 | ATHENE - 2 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,200 | 4,000 | H | |
10 | 27 | FREJA - 2 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,400 | 4,000 | H | |
3 | 49 | TANGO - 2 | Josephine Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,900 | 4,000 | H | |
4 | 3 | LULLE - 2 | Lisa Kaplan Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,900 | 12,000 | H | |
Udgået | 8 | 20 | TILDE - 2 | Alberte Maj Bartram | Dyresten Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
4 | LB1* Nsr cup - C |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 10 | 36 | DOMINO - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 46,500 | 0,000 | H |
| 22,100 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 8 | 31 | MARQUIS DE MONTE OX - 1 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 43,400 | 0,000 | H |
| 22,200 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 7 | 21 | FARMENS ASTERIX - 1 | Mathilde Lassen | Nordsjællands Sportsrideklub | 43,100 | 0,000 | H |
| 23,900 | 0,000 | 1 | |||||
11 | 38 | KARINO - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub | 48,500 | 0,000 | H | |
| 24,500 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 47 | MENTA - 1 | Nathalie Nielsen | Dyresten Rideklub | 47,300 | 0,000 | H | |
| 24,600 | 0,000 | 1 | |||||
9 | 35 | LORD - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,400 | 0,000 | H | |
| 24,700 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 52 | ZARAHBY - 1 | Rebecca Strøbæk | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,800 | 0,000 | H | |
| 25,100 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 8 | STRUMYK - 1 | Ane Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,900 | 0,000 | H | |
| 28,000 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 51 | KILLFIELD - 1 | julie borre | Hundested Sportsrideklub | 46,200 | 0,000 | H | |
| 28,900 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 2 | CADIZ - 1 | Jasmin Hjerresen | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,200 | 0,000 | H | |
| 48,700 | 4,000 | 1 | |||||
6 | 17 | KIOWA 006 - 1 | Sarah Olesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,000 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
5 | LA1* Nsr cup - A |
Antal plac.: 3 | Metode: A |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 6 | 19 | EGEHØJS SAFIR - 2 | Leonore Catrine Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,800 | 0,000 | H |
2 | 2 | 40 | CHOCOLAT - 3 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 42,500 | 0,000 | H |
3 | 12 | 39 | JESSIE - 2 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 43,000 | 0,000 | H |
7 | 46 | LEVI 501 - 2 | Cecilie Kikkenborg | Nordsjællands Sportsrideklub | 43,100 | 0,000 | H | |
9 | 45 | MARCO POLO - 2 | Emilie Bjerre Søndergaard | Hesselrød Rideklub | 47,200 | 0,000 | H | |
4 | 22 | CHEIK SHERRY - 2 | Nadja Hegnbo | Øresundskystens Rideklub | 47,600 | 0,000 | H | |
8 | 37 | NATHALIE - 2 | Emilia Brix Froberg | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,200 | 0,000 | H | |
10 | 3 | LULLE - 2 | Lisa Kaplan Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,600 | 0,000 | H | |
5 | 18 | MC. CLAUDE - 2 | Camille Louise Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,500 | 4,000 | H | |
3 | 56 | MONARD LIMA - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | 62,400 | 4,000 | H | |
Udgået | 1 | 55 | ODD SOCKS - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 11 | 20 | TILDE - 2 | Alberte Maj Bartram | Dyresten Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
5 | LA1* Nsr cup - B |
Antal plac.: 2 | Metode: A |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 52 | ZARAHBY - 1 | Rebecca Strøbæk | Nordsjællands Sportsrideklub | 43,700 | 0,000 | H |
2 | 3 | 36 | DOMINO - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 45,700 | 0,000 | H |
5 | 38 | KARINO - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,600 | 0,000 | H | |
2 | 35 | LORD - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,500 | 0,000 | H | |
4 | 21 | FARMENS ASTERIX - 1 | Mathilde Lassen | Nordsjællands Sportsrideklub | 74,000 | 12,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
7 | Babyjumping Nsr cup - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 6 | 44 | LARRY LEISURE | Mette Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 46,500 | 0,000 | H |
| 23,300 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 50 | IBRAHIM | Rosa Isabella Prichardt Palmann | Nordsjællands Sportsrideklub | 44,800 | 0,000 | H |
| 25,400 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 48 | NØDELUNDEN'S GLADIATOR | Therese Andersen | Stutsborg Rideklub | 47,300 | 0,000 | H | |
| 26,900 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 5 | DALTON B | Anna Vesti Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,200 | 0,000 | H | |
| 29,600 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 16 | BALI | Martina Alexandra Sjøholm | Capacity Showjumping Center | 50,100 | 0,000 | H | |
| 29,900 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 25 | FAIRLY'S HERA | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,500 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
8 | LC Nsr cup - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 10 | 33 | CHANEL | Kristina Pedersen | Gribskov Rideklub | 47,500 | 0,000 | H |
| 22,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 50 | IBRAHIM | Rosa Isabella Prichardt Palmann | Nordsjællands Sportsrideklub | 46,700 | 0,000 | H |
| 24,400 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 4 | 10 | CONTINUE | Peter Børgesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,200 | 0,000 | H |
| 24,600 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 23 | ANNEMONE | Benedicte H. Glæsel | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,400 | 0,000 | H | |
| 24,800 | 0,000 | 1 | |||||
9 | 43 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,700 | 0,000 | H | |
| 24,800 | 0,000 | 1 | |||||
8 | 26 | SWIFT | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,300 | 0,000 | H | |
| 27,400 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 5 | DALTON B | Anna Vesti Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,200 | 0,000 | H | |
| 27,600 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 16 | BALI | Martina Alexandra Sjøholm | Capacity Showjumping Center | 56,800 | 0,000 | H | |
| 30,000 | 4,000 | 1 | |||||
1 | 58 | CHANEL | Christina Petersen | Gribskov Rideklub | 56,700 | 4,000 | H | |
7 | 24 | VALLØS LESTER | Martin Dahlmann | Barthahus Rideklub | 45,700 | 8,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
9 | LB1* NSR CUP - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 57 | DIA-METER | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,300 | 0,000 | H |
| 26,600 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 6 | 43 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,300 | 0,000 | H |
| 31,400 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 26 | SWIFT | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,500 | 0,000 | H | |
| 33,400 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 10 | CONTINUE | Peter Børgesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,400 | 4,000 | H | |
4 | 23 | ANNEMONE | Benedicte H. Glæsel | Nordsjællands Sportsrideklub | 72,800 | 4,000 | H | |
Udgået | 2 | 24 | VALLØS LESTER | Martin Dahlmann | Barthahus Rideklub | H |