Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's E-stævne med NSR Cup,
|
||
Klasseoversigt |
1 40 cm - A |
2 Babyjumping NSR Cup - A |
3 LC Nsr cup - A |
3 LC Nsr cup - B |
3 LC Nsr cup - C |
4 LB1* Nsr cup - A |
4 LB1* Nsr cup - B |
4 LB1* Nsr cup - C |
5 LA1* Nsr cup - A |
5 LA1* Nsr cup - B |
6 80 cm - A |
7 Babyjumping Nsr cup - A |
8 LC Nsr cup - A |
9 LB1* NSR CUP - A |
Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup,
|
|
1 |
40 cm - A
|
||
Start:Søndag kl. 09:00 Bane: 1 |
Metode: B0
|
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
|
Rytter |
Klub |
|
1 |
6 |
|
FJORDAGENS DEMSEY - 3 |
|
Anna-Sofie Olsen |
Øresundskystens Rideklub |
2 |
34 |
|
FJORDAGENS DEMSEY - 3 |
|
Anna-Sofie Olsen |
Øresundskystens Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
2 | Babyjumping NSR Cup - A | ||
Start:Søndag kl. 09:20 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 12 | THERS LITTLE LUKE - 3 | Amalie Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 9 | MANKEHØJS KAVAL - 2 | Sisse Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
3 | LC Nsr cup - A | ||
Start:Søndag kl. 09:45 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 28 | ZITRUS - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 54 | MINNI - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | ||
3 | 4 | LABAN AF GRANLYGÅRD - 3 | Louise Bober | Hesselrød Rideklub | ||
4 | 53 | LINTELO CATCALL - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | ||
5 | 12 | THERS LITTLE LUKE - 3 | Amalie Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 14 | ELVIS PONY - 3 | Marie Becker | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 15 | LEXUS - 3 | Josefine Lundsgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 41 | JE'TAIME - 3 | Mathilde Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 42 | ROSA - 3 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 29 | DYREKÆRGÅRDS INDIAN BAHARI - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
3 | LC Nsr cup - B | ||
Start:Søndag kl. 10:20 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 11 | HILLGARTH RIVERDANCE - 2 | Carla Repp Bastiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 7 | GIMSI - 2 | Cassandra Lundberg Nielsen | Capacity Showjumping Center | ||
3 | 13 | BIRKEGÅRDENS MISTY - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 49 | TANGO - 2 | Josephine Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 27 | FREJA - 2 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 30 | ATHENE - 2 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 9 | MANKEHØJS KAVAL - 2 | Sisse Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
3 | LC Nsr cup - C | ||
Start:Søndag kl. 10:45 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 51 | KILLFIELD - 1 | julie borre | Hundested Sportsrideklub | ||
2 | 47 | MENTA - 1 | Nathalie Nielsen | Dyresten Rideklub | ||
3 | 1 | CADIZ - 1 | Malou Rasmusen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 8 | STRUMYK - 1 | Ane Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 17 | KIOWA 006 - 1 | Sarah Olesen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 31 | MARQUIS DE MONTE OX - 1 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
4 | LB1* Nsr cup - A | ||
Start:Søndag kl. 11:20 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 55 | ODD SOCKS - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | ||
2 | 28 | ZITRUS - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 53 | LINTELO CATCALL - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | ||
4 | 4 | LABAN AF GRANLYGÅRD - 3 | Louise Bober | Hesselrød Rideklub | ||
5 | 14 | ELVIS PONY - 3 | Marie Becker | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 15 | LEXUS - 3 | Josefine Lundsgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 40 | CHOCOLAT - 3 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 41 | JE'TAIME - 3 | Mathilde Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 42 | ROSA - 3 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 56 | MONARD LIMA - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | ||
11 | 29 | DYREKÆRGÅRDS INDIAN BAHARI - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
4 | LB1* Nsr cup - B | ||
Start:Søndag kl. 12:00 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 45 | MARCO POLO - 2 | Emilie Bjerre Søndergaard | Hesselrød Rideklub | ||
2 | 46 | LEVI 501 - 2 | Cecilie Kikkenborg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 49 | TANGO - 2 | Josephine Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 3 | LULLE - 2 | Lisa Kaplan Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 7 | GIMSI - 2 | Cassandra Lundberg Nielsen | Capacity Showjumping Center | ||
6 | 11 | HILLGARTH RIVERDANCE - 2 | Carla Repp Bastiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 13 | BIRKEGÅRDENS MISTY - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 20 | TILDE - 2 | Alberte Maj Bartram | Dyresten Rideklub | ||
9 | 22 | CHEIK SHERRY - 2 | Nadja Hegnbo | Øresundskystens Rideklub | ||
10 | 27 | FREJA - 2 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 30 | ATHENE - 2 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
12 | 37 | NATHALIE - 2 | Emilia Brix Froberg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
13 | 39 | JESSIE - 2 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
4 | LB1* Nsr cup - C | ||
Start:Søndag kl. 12:40 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 51 | KILLFIELD - 1 | julie borre | Hundested Sportsrideklub | ||
2 | 52 | ZARAHBY - 1 | Rebecca Strøbæk | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 47 | MENTA - 1 | Nathalie Nielsen | Dyresten Rideklub | ||
4 | 2 | CADIZ - 1 | Jasmin Hjerresen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 8 | STRUMYK - 1 | Ane Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 17 | KIOWA 006 - 1 | Sarah Olesen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 21 | FARMENS ASTERIX - 1 | Mathilde Lassen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 31 | MARQUIS DE MONTE OX - 1 | Nanna Blaabjerg Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 35 | LORD - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 36 | DOMINO - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 38 | KARINO - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
5 | LA1* Nsr cup - A | ||
Start:Søndag kl. 13:30 Bane: 1 | Metode: A |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 55 | ODD SOCKS - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | ||
2 | 40 | CHOCOLAT - 3 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 56 | MONARD LIMA - 3 | Sarah Gradisching | Hillerød Sportsrideklub | ||
4 | 22 | CHEIK SHERRY - 2 | Nadja Hegnbo | Øresundskystens Rideklub | ||
5 | 18 | MC. CLAUDE - 2 | Camille Louise Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 19 | EGEHØJS SAFIR - 2 | Leonore Catrine Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 46 | LEVI 501 - 2 | Cecilie Kikkenborg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 37 | NATHALIE - 2 | Emilia Brix Froberg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 45 | MARCO POLO - 2 | Emilie Bjerre Søndergaard | Hesselrød Rideklub | ||
10 | 3 | LULLE - 2 | Lisa Kaplan Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 20 | TILDE - 2 | Alberte Maj Bartram | Dyresten Rideklub | ||
12 | 39 | JESSIE - 2 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
5 | LA1* Nsr cup - B | ||
Start:Søndag kl. 14:00 Bane: 1 | Metode: A |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 52 | ZARAHBY - 1 | Rebecca Strøbæk | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 35 | LORD - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 36 | DOMINO - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 21 | FARMENS ASTERIX - 1 | Mathilde Lassen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 38 | KARINO - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
6 | 80 cm - A | ||
Start:Søndag kl. 14:40 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 48 | NØDELUNDEN'S GLADIATOR | Therese Andersen | Stutsborg Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
7 | Babyjumping Nsr cup - A | ||
Start:Søndag kl. 15:00 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 48 | NØDELUNDEN'S GLADIATOR | Therese Andersen | Stutsborg Rideklub | ||
2 | 50 | IBRAHIM | Rosa Isabella Prichardt Palmann | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 5 | DALTON B | Anna Vesti Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 16 | BALI | Martina Alexandra Sjøholm | Capacity Showjumping Center | ||
5 | 25 | FAIRLY'S HERA | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 44 | LARRY LEISURE | Mette Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
8 | LC Nsr cup - A | ||
Start:Søndag kl. 15:30 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 50 | IBRAHIM | Rosa Isabella Prichardt Palmann | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 5 | DALTON B | Anna Vesti Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 10 | CONTINUE | Peter Børgesen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 16 | BALI | Martina Alexandra Sjøholm | Capacity Showjumping Center | ||
5 | 23 | ANNEMONE | Benedicte H. Glæsel | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 24 | VALLØS LESTER | Martin Dahlmann | Barthahus Rideklub | ||
7 | 26 | SWIFT | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 33 | CHANEL | Kristina Pedersen | Gribskov Rideklub | ||
9 | 43 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne med NSR Cup, | ||
9 | LB1* NSR CUP - A | ||
Start:Søndag kl. 16:15 Bane: 1 | Metode: B3 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 10 | CONTINUE | Peter Børgesen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 23 | ANNEMONE | Benedicte H. Glæsel | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 26 | SWIFT | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 43 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub |