Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale
|
|
Klasseoversigt |
1 Babyjumping for pony - A |
2 LC NSR CUP for pony - A |
2 LC NSR CUP for pony - B |
4 LB* NSR CUP for pony - A |
4 LB* NSR CUP for pony - B |
5 LA* NSR CUP for pony - A |
5 LA* NSR CUP for pony - B |
6 Babyjumping - A |
7 LC NSR CUP - A |
8 LB* NSR CUP - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale
|
|
1 |
Babyjumping for pony - A
|
Antal plac.: 3 | Metode: B0 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
1 |
10 |
26 |
Elmholts Samanta - 1 |
Stine Marie Jørgensen |
Rideklubben Falken |
44,10 |
0,00 |
H |
1 |
4 |
7 |
Rosa - 3 |
Nicoline Ortving |
Nordsjællands Sportsrideklub |
51,20 |
0,00 |
H |
1 |
6 |
3 |
Mac Million - 3 |
Josefine Lundsgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
52,10 |
0,00 |
H |
1 |
1 |
27 |
Silverdream - 3 |
Carla Repp Bastiansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
52,20 |
0,00 |
H |
1 |
8 |
25 |
Birkegårdens Misty - 2 |
Celine Bundgaard |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
55,30 |
0,00 |
H |
1 |
7 |
33 |
Je' Taime |
Mathilde Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
59,40 |
0,00 |
H |
1 |
5 |
24 |
Thers Little Luke - 3 |
Amalie Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
59,80 |
0,00 |
H |
|
3 |
8 |
Je'taime - 3 |
Mathilde Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
62,50 |
4,00 |
H |
|
2 |
4 |
Mac Million - 3 |
Josefine Lundsgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
66,70 |
4,00 |
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
2 | LC NSR CUP for pony - A |
Antal plac.: 1 | Metode: B4 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 16 | Jessie - 2 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,40 | 0,00 | H |
| 18,00 | 0,00 | 1 | |||||
4 | 25 | Birkegårdens Misty - 2 | Celine Bundgaard | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 59,10 | 0,00 | H | |
| 21,80 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 7 | Rosa - 3 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,90 | 0,00 | H | |
| 24,70 | 0,00 | 1 | |||||
0 | 27 | Silverdream - 3 | Carla Repp Bastiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,30 | 0,00 | H | |
| 39,00 | 0,00 | 1 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
2 | LC NSR CUP for pony - B |
Antal plac.: 1 | Metode: B4 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 4 | 5 | Acia's Chanell - 1 | Kathrine Rafn Westh | Rideklubben Falken | 44,30 | 0,00 | H |
| 39,00 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 34 | Tyson of Tass - 1 | Amalie Klidmose | Horns Herreds Rideklub | 66,12 | 8,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
4 | LB* NSR CUP for pony - A |
Antal plac.: 1 | Metode: B4 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 32 | Madonna - 3 | Noona Wildfang Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 40,10 | 0,00 | H |
| 16,10 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 15 | Felix - 3 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 39,10 | 4,00 | H | |
5 | 9 | Nathalie - 2 | Emilia Brix | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,80 | 4,00 | H | |
Diskvalificeret | 4 | 31 | Sig'S Jeanne D'Arc - 2 | Amalie Boye-Møller | Rideklubben Frederiksborg | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
4 | LB* NSR CUP for pony - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 22 | Dakota 195 - 1 | Rebecca Rasmussen | Rideklubben Falken | 37,40 | 0,00 | H |
| 17,70 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 1 | 37 | Berkzicht Ramon - 1 | Maria Rosendahl Christiensen | Hesselrød Rideklub | 39,30 | 0,00 | H |
| 18,10 | 0,00 | 1 | |||||
7 | 14 | Salia - 1 | Erika Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,40 | 0,00 | H | |
| 20,40 | 0,00 | 1 | |||||
5 | 23 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Hesselrød Rideklub | 37,70 | 4,00 | H | |
6 | 21 | Castlefarm Jim - 1 | Louise Bach Hannibalsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 39,00 | 4,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
5 | LA* NSR CUP for pony - A |
Antal plac.: 1 | Metode: A |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 6 | Chocolát - 3 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,50 | 0,00 | H |
3 | 29 | Soldals Olympia Atlantis - 2 | Cecilie Haugaard | Horns Herreds Rideklub | 40,30 | 0,00 | H | |
2 | 10 | Levi 501 - 2 | Cecilie Kikkenborg | Kokkedal Rideklub | 52,10 | 16,00 | H | |
Diskvalificeret | 0 | 15 | Felix - 3 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
5 | LA* NSR CUP for pony - B |
Antal plac.: 1 | Metode: A |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 13 | Iris - 1 | Julie Lentz | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,40 | 0,00 | H |
1 | 11 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub | 39,30 | 4,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
6 | Babyjumping - A |
Antal plac.: 1 | Metode: B0 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
Diskvalificeret | 2 | 1 | Made By Wunderwear | Sheena Løffmann | Helsinge Rideklub | H | ||
Diskvalificeret | 4 | 2 | Made By Wundewear | Sheena Løffmann | Helsinge Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
7 | LC NSR CUP - A |
Antal plac.: 1 | Metode: B4 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 4 | 20 | Bolivia | Sophie Tolstrup | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,40 | 0,00 | H |
| 47,50 | 4,00 | 1 | |||||
2 | 18 | Chantall | Mette Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 45,20 | 8,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup & Pony Holdturnering's finale | ||
8 | LB* NSR CUP - A |
Antal plac.: 1 | Metode: B4 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 20 | Bolivia | Sophie Tolstrup | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,70 | 0,00 | H |
| 30,30 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 18 | Chantall | Mette Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,70 | 12,00 | H |