Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold
|
|
Klasseoversigt |
1 U-LC Springning Heste - A |
2 LB1* Springning Heste - A |
2 LB1* Springning Heste - B |
3 LB2** Springning Heste - A |
4 LA1* Springning Heste - A |
5 LA2** Springning Heste - A |
6 MB1* Springning Heste - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold
|
|
1 |
U-LC Springning Heste - A
|
Antal plac.: 5 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
1 |
18 |
8 |
Adonis K. |
Maria Grunnet Sørensen |
Holte Ride-Klub |
51,94 |
0,00 |
H |
1 |
6 |
1 |
Gitano Van't Smishof |
Pedro Gosk |
Sportsrideklubben |
52,00 |
0,00 |
H |
1 |
8 |
77 |
Ricorde |
Sara Donde |
Nordsjællands Sportsrideklub |
52,18 |
0,00 |
H |
1 |
16 |
75 |
Nørregårds Chantal |
Mette Hjelm Hansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
52,27 |
0,00 |
H |
1 |
7 |
76 |
Lucky You |
Merete Aistrup Dichman |
Nordsjællands Sportsrideklub |
54,75 |
0,00 |
H |
1 |
5 |
87 |
Melisa Langager |
Louise Andersen |
Nordøstsjællands Rideklub |
54,75 |
0,00 |
H |
1 |
13 |
3 |
U Turn |
Sofie Christensen |
Sportsrideklubben |
56,62 |
0,00 |
H |
1 |
4 |
111 |
Equarelle |
Emma Storm Henningsen |
Sportsrideklubben |
58,03 |
0,00 |
H |
1 |
17 |
7 |
Calida-Em |
Ditte Olsen |
Slangerup-Lynge Rideklub |
58,28 |
0,00 |
H |
1 |
11 |
84 |
Rotterdam'S Corde Ramirez |
Natalie Storm Pratelli |
Nordsjællands Sportsrideklub |
67,42 |
0,00 |
H |
|
12 |
2 |
Chandra Skovbo |
Emile A. Toft |
Nordsjællands Sportsrideklub |
56,41 |
4,00 |
H |
|
9 |
78 |
Bolivia Skrødstrup |
Sophie Tolstrup |
Nordsjællands Sportsrideklub |
58,03 |
4,00 |
H |
|
15 |
5 |
Gørklintgårds Cantara |
Desiree Kruuse Larsen |
Glostrup Rideklub |
67,18 |
4,00 |
H |
|
14 |
4 |
Cornetto Z |
Christian Rossing Lønberg |
Sportsrideklubben |
80,11 |
6,00 |
H |
|
2 |
114 |
Elmelaes Calif |
Jaana Honkala |
Øresundskystens Rideklub |
61,20 |
8,00 |
H |
|
10 |
83 |
Wild Dancer |
Sean Grunnet Cuthbert |
Nordsjællands Sportsrideklub |
63,24 |
8,00 |
H |
|
1 |
117 |
Gorki |
Christian Rossing Lønberg |
Sportsrideklubben |
96,64 |
14,00 |
H |
Opgivet |
3 |
12 |
Michelangelo |
Nicoline Valbirk |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
|
|
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
2 | LB1* Springning Heste - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 8 | Adonis K. | Maria Grunnet Sørensen | Holte Ride-Klub | 37,07 | 0,00 | H |
| 32,59 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 7 | 22 | Birknæs Asta | Sanne Sejer Lindeløv | Horns Herreds Rideklub | 63,73 | 0,00 | H |
| 34,82 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 112 | Nora Iv | Søren Hansen | Slangerup-Lynge Rideklub | 63,84 | 0,00 | H | |
| 40,79 | 0,00 | 1 | |||||
6 | 105 | Gammelbys Cavel | Louise Kragh Knudsen | Ørholm Rytterklub | 64,47 | 0,00 | H | |
| 41,84 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 30 | Catapillar "UFK" | Natalie Storm Pratelli | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,17 | 0,00 | H | |
| 42,90 | 0,00 | 1 | |||||
4 | 114 | Elmelaes Calif | Jaana Honkala | Øresundskystens Rideklub | 60,32 | 4,00 | H | |
5 | 111 | Equarelle | Emma Storm Henningsen | Sportsrideklubben | 63,58 | 4,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
2 | LB1* Springning Heste - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 77 | Ricorde | Sara Donde | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,79 | 0,00 | H |
| 32,97 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 6 | 17 | Plissé K. | Pernille Lysgaard Andersen | Holmegårdens Rideklub | 62,04 | 0,00 | H |
| 38,31 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 100 | Rafa-L II | Liselotte Larsen | Ørholm Rytterklub | 59,16 | 4,00 | H | |
3 | 11 | Hedens Don | Josefine Nielsen | Dyresten Rideklub | 66,25 | 4,00 | H | |
4 | 38 | Ghost | Camilla Silfen | Nordsjællands Sportsrideklub | 85,03 | 7,00 | H | |
Udgået | 5 | 32 | Legend | Desiree Kruuse Larsen | Glostrup Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
3 | LB2** Springning Heste - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B4 |
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 80 | Twice As Nice Z | Pernille Hoff | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,07 | 0,00 | H |
| 32,69 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 2 | 22 | Birknæs Asta | Sanne Sejer Lindeløv | Horns Herreds Rideklub | 61,14 | 0,00 | H |
| 33,79 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 4 | 79 | Parnassus Z | Christina Filtenborg Brandt | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,07 | 0,00 | H |
| 34,44 | 0,00 | 1 | |||||
7 | 98 | Cirkeline H. | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,17 | 0,00 | H | |
| 35,71 | 0,00 | 1 | |||||
13 | 116 | Lindehøjs Crosby | Ulrich Gaarslev | Hillerød Sportsrideklub | 60,65 | 0,00 | H | |
| 40,47 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 115 | Corlando 49 | Ulrich Gaarslev | Hillerød Sportsrideklub | 60,63 | 0,00 | H | |
| 39,25 | 4,00 | 1 | |||||
Opgivet | 12 | 38 | Ghost | Camilla Silfen | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,04 | 0,00 | H |
| Opgivet | 1 | ||||||
Diskvalificeret | 8 | 17 | Plissé K. | Pernille Lysgaard Andersen | Holmegårdens Rideklub | H | ||
Opgivet | 9 | 35 | Tukker | Charlotte Carina Andersen | Sportsrideklubben | H | ||
Opgivet | 3 | 104 | Baldrian | Sofie Stoubæk | Ørholm Rytterklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
4 | LA1* Springning Heste - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 500, 400, 300, 200, 150 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 12 | 97 | Chiquita | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,66 | 0,00 | H |
| 36,80 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 4 | 19 | Cosmo | Anna Michelsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,44 | 0,00 | H |
| 44,11 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 39 | Nadja | Camilla Silfen | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,28 | 0,00 | H | |
| 46,10 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 91 | Larry Leisure | Emilie Crone | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,55 | 0,00 | H | |
| 49,36 | 4,00 | 1 | |||||
2 | 98 | Cirkeline H. | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,68 | 4,00 | H | |
8 | 34 | Wish I Was Wund Erwear (Cara) | Jacqueline Kehlet Jørgensen | Sportsrideklubben | 65,26 | 4,00 | H | |
6 | 26 | Orchidee 140 | Nicklas Demant Hemmingsen | Capacity Showjumping Center | 75,39 | 5,00 | H | |
11 | 74 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,60 | 8,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
5 | LA2** Springning Heste - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 500, 400, 300, 200, 150 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 4 | 45 | Capacity Wild Flower | Nicklas Demant Hemmingsen | Capacity Showjumping Center | 59,67 | 0,00 | H |
| 28,37 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 2 | 50 | First Flower | Maria Grunnet Sørensen | Holte Ride-Klub | 57,93 | 0,00 | H |
| 32,64 | 0,00 | 1 | |||||
5 | 74 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,48 | 4,00 | H | |
8 | 51 | Quinaud | Maria Grunnet Sørensen | Holte Ride-Klub | 57,57 | 4,00 | H | |
9 | 39 | Nadja | Camilla Silfen | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,22 | 4,00 | H | |
3 | 19 | Cosmo | Anna Michelsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,22 | 8,00 | H | |
1 | 91 | Larry Leisure | Emilie Crone | Nordsjællands Sportsrideklub | 79,20 | 11,00 | H | |
Udgået | 7 | 34 | Wish I Was Wund Erwear (Cara) | Jacqueline Kehlet Jørgensen | Sportsrideklubben | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
6 | MB1* Springning Heste - A |
Antal plac.: 1 | Metode: A |
Dotering: 600, 500, 400, 300, 200 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 50 | First Flower | Maria Grunnet Sørensen | Holte Ride-Klub | 72,50 | 0,00 | H |
6 | 70 | Celio 5 | Pernille Kruse Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 75,03 | 0,00 | H | |
11 | 51 | Quinaud | Maria Grunnet Sørensen | Holte Ride-Klub | 79,09 | 8,00 | H |