Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold
|
|
Klasseoversigt |
7 U-LC Springning Heste - A |
8 LB2** Springning Heste - A |
9 U-LB2** Springning Heste - A |
10 LA2** Springning Heste - A |
11 U-LA2** Springning Heste - A |
12 LB2**/LA2** Springning Heste - Distriktsmesterskab for Hold - A |
Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold
|
|
7 |
U-LC Springning Heste - A
|
||
Start:Søndag kl. 10:00 Bane: 1 |
Metode: B0
|
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
|
Rytter |
Klub |
|
1 |
122 |
|
Mangler ID |
|
Natasja Kock Mogensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
2 |
12 |
|
Michelangelo |
|
Nicoline Valbirk |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
3 |
54 |
|
Agerholms Thera |
|
Susan Jerichau |
Nordsjællands Sportsrideklub |
4 |
78 |
|
Bolivia Skrødstrup |
|
Sophie Tolstrup |
Nordsjællands Sportsrideklub |
5 |
87 |
|
Melisa Langager |
|
Louise Andersen |
Nordøstsjællands Rideklub |
6 |
3 |
|
U Turn |
|
Sofie Christensen |
Sportsrideklubben |
7 |
55 |
|
Fortuna |
|
Lars Bo Weilsby |
Nordsjællands Sportsrideklub |
8 |
75 |
|
Nørregårds Chantal |
|
Mette Hjelm Hansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
8 | LB2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 10:50 Bane: 1 | Metode: B4 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 24 | W-Carmen-G | Signe Hansen | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | ||
2 | 122 | Mangler ID | Natasja Kock Mogensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 4 | Cornetto Z | Christian Rossing Lønberg | Sportsrideklubben | ||
4 | 92 | Nykildegårds C-Mig | Peter Lykke Svendsen | Barthahus Rideklub | ||
5 | 30 | Catapillar "UFK" | Natalie Storm Pratelli | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 27 | Quina | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
7 | 100 | Rafa-L II | Liselotte Larsen | Ørholm Rytterklub | ||
8 | 105 | Gammelbys Cavel | Louise Kragh Knudsen | Ørholm Rytterklub | ||
9 | 81 | Sietermo | Cecilie Raahauge | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 87 | Melisa Langager | Louise Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | ||
11 | 54 | Agerholms Thera | Susan Jerichau | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
12 | 12 | Michelangelo | Nicoline Valbirk | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | ||
13 | 18 | Rolighedens Hamlet | Kimie Gregersen | Frederiksværk Rideklub | ||
14 | 57 | Con Air | Josephine Riis | Capacity Showjumping Center | ||
15 | 65 | Loverboy | Caroline Bundgaard | Capacity Showjumping Center | ||
16 | 55 | Fortuna | Lars Bo Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
17 | 41 | Pokerface Z | Christian Rossing Lønberg | Sportsrideklubben | ||
18 | 25 | Gammelbys Laika | Signe Hansen | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
9 | U-LB2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 11:40 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 24 | W-Carmen-G | Signe Hansen | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | ||
2 | 115 | Corlando 49 | Ulrich Gaarslev | Hillerød Sportsrideklub | ||
3 | 27 | Quina | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
4 | 105 | Gammelbys Cavel | Louise Kragh Knudsen | Ørholm Rytterklub | ||
5 | 81 | Sietermo | Cecilie Raahauge | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 1 | Gitano Van't Smishof | Pedro Gosk | Sportsrideklubben | ||
7 | 60 | L'oreal | Katinka Clausdatter Worsøe | Holte Ride-Klub | ||
8 | 61 | Don Vito | Michelle Evans | Sportsrideklubben | ||
9 | 25 | Gammelbys Laika | Signe Hansen | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | ||
10 | 63 | Cliff Young | Lars Bo Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 116 | Lindehøjs Crosby | Ulrich Gaarslev | Hillerød Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
10 | LA2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 12:30 Bane: 1 | Metode: A |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 51 | Quinaud | Maria Grunnet Sørensen | Holte Ride-Klub | ||
2 | 113 | Jo'Elle D'Arcy | Julia C. Foss | Capacity Showjumping Center | ||
3 | 94 | Cornet | Peter Lykke Svendsen | Barthahus Rideklub | ||
4 | 90 | Hurrican Lucy | Signe Mathilde Pedersen | Sportsrideklubben | ||
5 | 43 | Fandango | Camilla Rosengaard | Dyresten Rideklub | ||
6 | 23 | L'Amour | Kirsten Bendix Grander | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 26 | Orchidee 140 | Nicklas Demant Hemmingsen | Capacity Showjumping Center | ||
8 | 74 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 91 | Larry Leisure | Emilie Crone | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 69 | Livorno | Lars Bo Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 66 | Ashley-D | William Kanta | Barthahus Rideklub | ||
12 | 64 | Con Calore | Stine Grander | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
13 | 18 | Rolighedens Hamlet | Kimie Gregersen | Frederiksværk Rideklub | ||
14 | 34 | Wish I Was Wund Erwear (Cara) | Jacqueline Kehlet Jørgensen | Sportsrideklubben | ||
15 | 50 | First Flower | Maria Grunnet Sørensen | Holte Ride-Klub | ||
16 | 67 | Centina 10 | Julie Meiland Hansen | Sportsrideklubben | ||
17 | 95 | Bamboocha B | Peter Lykke Svendsen | Barthahus Rideklub | ||
18 | 89 | Contana | Signe Mathilde Pedersen | Sportsrideklubben |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
11 | U-LA2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 13:15 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 69 | Livorno | Lars Bo Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 113 | Jo'Elle D'Arcy | Julia C. Foss | Capacity Showjumping Center | ||
3 | 119 | Colando Z | Jannick Alexander Frid | Capacity Showjumping Center | ||
4 | 90 | Hurrican Lucy | Signe Mathilde Pedersen | Sportsrideklubben | ||
5 | 64 | Con Calore | Stine Grander | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 66 | Ashley-D | William Kanta | Barthahus Rideklub | ||
7 | 67 | Centina 10 | Julie Meiland Hansen | Sportsrideklubben | ||
8 | 63 | Cliff Young | Lars Bo Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriktsmesterskab for Hold | ||
12 | LB2**/LA2** Springning Heste - Distriktsmesterskab for Hold - A | ||
Start:Søndag kl. 14:30 Bane: 1 | Metode: B12 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Hold nr | Rytter | Klub | |
1 | 9 | Lalido Ms | 1 | Sophie Kastberg | Slangerup-Lynge Rideklub | |
2 | 13 | Lanthanid | 2 | Christina Olsen | Dyresten Rideklub | |
3 | 124 | Rumburak 5 | 3 | Daniella Jaque | Barthahus Rideklub | |
4 | 80 | Twice As Nice Z | 4 | Pernille Hoff | Nordsjællands Sportsrideklub | |
5 | 47 | Capacity Volcan | 5 | Natalie Sam | Capacity Showjumping Center | |
6 | 85 | Dia-Meter | 6 | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | |
7 | 126 | Amanda | 7 | Ida Clausen | Stutsborg Rideklub | |
8 | 42 | Cupido | 1 | Alberte Bidstrup | Slangerup-Lynge Rideklub | |
9 | 121 | Timo | 2 | Liv Lauritsen | Dyresten Rideklub | |
10 | 56 | Crazy Daisy | 3 | Andrea Martin | Barthahus Rideklub | |
11 | 130 | Parnassus Z | 4 | Christina Filtenborg Brandt | Nordsjællands Sportsrideklub | |
12 | 57 | Con Air | 5 | Josephine Riis | Capacity Showjumping Center | |
13 | 73 | Malaika | 6 | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | |
14 | 127 | N.O.H.'S Calina | 7 | Camilla Hermansen | Stutsborg Rideklub | |
15 | 86 | Bøgedals Spits | 1 | Malene Møller | Slangerup-Lynge Rideklub | |
16 | 43 | Fandango | 2 | Camilla Rosengaard | Dyresten Rideklub | |
17 | 66 | Ashley-D | 3 | William Kanta | Barthahus Rideklub | |
18 | 39 | Nadja | 4 | Camilla Silfen | Nordsjællands Sportsrideklub | |
19 | 45 | Capacity Wild Flower | 5 | Nicklas Demant Hemmingsen | Capacity Showjumping Center | |
20 | 97 | Chiquita | 6 | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | |
21 | 128 | Cascade | 7 | Rasmus Krebs Manniche | Stutsborg Rideklub | |
22 | 120 | Destiny'S Child | 1 | Rikke Louise Kjær Knudsen | Slangerup-Lynge Rideklub | |
23 | 123 | Speedy Sparrow | 2 | Charlotte Kondrup | Dyresten Rideklub | |
24 | 125 | Papaya | 3 | Mai Crafack | Barthahus Rideklub | |
25 | 106 | Queen Star | 4 | Camilla Kjølhede Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | |
26 | 119 | Colando Z | 5 | Jannick Alexander Frid | Capacity Showjumping Center | |
27 | 62 | Quick Step | 6 | Lars Bo Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | |
28 | 129 | Cody | 7 | Natasha Mørck | Stutsborg Rideklub |