Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR's klubstævne med NSR Cup
|
|
Klasseoversigt |
1 Babyjumping for pony - A |
2 LC for pony - A |
2 LC for pony - B |
3 LB* for pony - A |
3 LB* for pony - B |
4 LA* for pony - A |
4 LA* for pony - B |
5 Babyjumping - A |
6 LC - A |
7 LB* - A |
8 LA* - A |
Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup
|
|
1 |
Babyjumping for pony - A
|
||
Start:Søndag kl. 10:00 Bane: 1 |
Metode: B0
Tempo: 275 |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
|
Rytter |
Klub |
|
1 |
38 |
|
Silverdream - 3 |
|
Carla Repp Bastiansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
2 |
45 |
|
Laban af Granlygård - 3 |
|
Louise Bober |
Hesselrød Rideklub |
3 |
21 |
|
Je´ Taime - 3 |
|
Mathilde Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
4 |
3 |
|
Cosmos - 3 |
|
Mille Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
5 |
37 |
|
Silverdream - 3 |
|
Carla Repp Bastiansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
6 |
44 |
|
Laban Af Granlygård - 3 |
|
Louise Bober |
Hesselrød Rideklub |
7 |
22 |
|
Je T´ Aime - 3 |
|
Mathilde Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
8 |
10 |
|
Totilas - 2 |
|
Sisse Mylin |
Nordsjællands Sportsrideklub |
9 |
2 |
|
Twist - 2 |
|
Celine Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
10 |
23 |
|
Nathalie - 2 |
|
Emilia Brix |
Nordsjællands Sportsrideklub |
11 |
53 |
|
Lady Black - 2 |
|
Ida Blagvad Mortensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
12 |
11 |
|
Totilas - 2 |
|
Sisse Mylin |
Nordsjællands Sportsrideklub |
13 |
48 |
|
Marquis De Monte Ox - 1 |
|
Nanna Blaabjerg Mortensen - UFK |
Dyresten Rideklub |
14 |
12 |
|
Dakota - 1 |
|
Rebecca Rasmussen |
Hillerød Sportsrideklub |
15 |
27 |
|
Salina - 1 |
|
Erika Henk |
Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
2 | LC for pony - A | ||
Start:Søndag kl. 11:00 Bane: 1 | Metode: B3 Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 64 | Mighty Me - 3 | Mathilde Lund-Jensen | Øresundskystens Rideklub | ||
2 | 3 | Cosmos - 3 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 17 | Alicat - 3 | Hanna-Sofie Dahle | Gentofte Rideklub | ||
4 | 53 | Lady Black - 2 | Ida Blagvad Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 36 | Lulle - 2 | Lisa Kaplan Hansen | Øresundskystens Rideklub | ||
6 | 23 | Nathalie - 2 | Emilia Brix | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
2 | LC for pony - B | ||
Start:Søndag kl. 11:20 Bane: 1 | Metode: B3 Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 59 | Solstrålens Idefix - 1 | Sarah Kaae Haussmann | Holmegårdens Rideklub | ||
2 | 25 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 55 | Medoris - 1 | Annika Grønbek | Holmegårdens Rideklub | ||
4 | 48 | Marquis De Monte Ox - 1 | Nanna Blaabjerg Mortensen - UFK | Dyresten Rideklub | ||
5 | 9 | Nikita - 1 | Ane Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 26 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 27 | Salina - 1 | Erika Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 43 | Golden Amber - 1 | Emma Brysting | Søborggård Rideklub | ||
9 | 12 | Dakota - 1 | Rebecca Rasmussen | Hillerød Sportsrideklub | ||
10 | 6 | Hedehusets Ragout - 1 | Puk Harkjær Kornbo | Birkerød Rideforening | ||
11 | 40 | Mr. Paintball - 1 | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
3 | LB* for pony - A | ||
Start:Søndag kl. 12:00 Bane: 1 | Metode: B3 Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 67 | Åvangen´S Victoria - 3 | Puk Harkjær Kornbo | Birkerød Rideforening | ||
2 | 64 | Mighty Me - 3 | Mathilde Lund-Jensen | Øresundskystens Rideklub | ||
3 | 52 | Percy - 3 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 17 | Alicat - 3 | Hanna-Sofie Dahle | Gentofte Rideklub | ||
5 | 19 | Chocolat - 3 | Kristine Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 20 | Felix - 3 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 5 | Little Luke - 3 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 13 | Sig´S Jeanne D´Arc - 2 | Amalie Boye-Møller | Rideklubben Frederiksborg | ||
9 | 36 | Lulle - 2 | Lisa Kaplan Hansen | Øresundskystens Rideklub | ||
10 | 39 | Cheik Sherry - 2 | Nadja Hegnbo | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | ||
11 | 24 | Levi 501 - 2 | Cecilie Kikkenborg | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
3 | LB* for pony - B | ||
Start:Søndag kl. 12:30 Bane: 1 | Metode: B3 Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 59 | Solstrålens Idefix - 1 | Sarah Kaae Haussmann | Holmegårdens Rideklub | ||
2 | 26 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 25 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 40 | Mr. Paintball - 1 | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 42 | Carlos Con Diegos - 1 | Josephine Harrit | Hesselrød Rideklub | ||
6 | 55 | Medoris - 1 | Annika Grønbek | Holmegårdens Rideklub | ||
7 | 15 | Lotusblume - 1 | Sarah Olesen | Dyresten Rideklub | ||
8 | 6 | Hedehusets Ragout - 1 | Puk Harkjær Kornbo | Birkerød Rideforening | ||
9 | 43 | Golden Amber - 1 | Emma Brysting | Søborggård Rideklub | ||
10 | 9 | Nikita - 1 | Ane Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
4 | LA* for pony - A | ||
Start:Søndag kl. 13:15 Bane: 1 | Metode: A Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 67 | Åvangen´S Victoria - 3 | Puk Harkjær Kornbo | Birkerød Rideforening | ||
2 | 20 | Felix - 3 | Clara Zeim Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 54 | Mille - 3 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 18 | Konvaljens Flipper - 3 | Hanna-Sofie Dahle | Gentofte Rideklub | ||
5 | 19 | Chocolat - 3 | Kristine Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 5 | Little Luke - 3 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
4 | LA* for pony - B | ||
Start:Søndag kl. 13:35 Bane: 1 | Metode: A Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 39 | Cheik Sherry - 2 | Nadja Hegnbo | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | ||
2 | 13 | Sig´S Jeanne D´Arc - 2 | Amalie Boye-Møller | Rideklubben Frederiksborg | ||
3 | 24 | Levi 501 - 2 | Cecilie Kikkenborg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 7 | Feline - 2 | Mette Hørsholt | Hillerød Sportsrideklub | ||
5 | 15 | Lotusblume - 1 | Sarah Olesen | Dyresten Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
5 | Babyjumping - A | ||
Start:Søndag kl. 14:30 Bane: 1 | Metode: B0 Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 60 | Lulu | Hanna Rich | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 63 | Egelunds Blizzard | Anica Kristoffersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 28 | Chinca Cook | Bettina Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 31 | Bolivia | Sophie Tholstrup | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 41 | Ibrahim | Rosa Isabella Prichardt Palmann | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 50 | Fairly´s Hera | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 61 | Cocette | Hanna Rich | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
6 | LC - A | ||
Start:Søndag kl. 15:00 Bane: 1 | Metode: B3 Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 66 | Ramira | Linda Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 65 | Paedra | Nicole K. Thorsen | Slangerup-Lynge Rideklub | ||
3 | 63 | Egelunds Blizzard | Anica Kristoffersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 1 | Phoenix Dancer | Heidi Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 4 | Hannibal | Alice Nielsen | Jægerspris Sportsrideklub | ||
6 | 8 | Quina | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
7 | 14 | Einstein M | Silje Bjørn Nørgaard Pedersen | Værløse Rideklub | ||
8 | 16 | Werthel | Cecilie Raahauge | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 28 | Chinca Cook | Bettina Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 29 | Wancy-B | Anna Christine Jounquier | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 30 | Lucky You | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
12 | 31 | Bolivia | Sophie Tholstrup | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
13 | 34 | Birknæs Asta | Sanne Sejer Lindeløv | Jægerspris Sportsrideklub | ||
14 | 41 | Ibrahim | Rosa Isabella Prichardt Palmann | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
15 | 46 | Piccolo | Stina Sørensen | Slangerup-Lynge Rideklub | ||
16 | 47 | Aristo | Caroline Häggblom | Øresundskystens Rideklub | ||
17 | 51 | Svift | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
18 | 56 | Ce'kenzo | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
19 | 57 | Coronadi Ii M | Kirsten Bendix Grander | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
7 | LB* - A | ||
Start:Søndag kl. 15:45 Bane: 1 | Metode: B3 Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 66 | Ramira | Linda Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 65 | Paedra | Nicole K. Thorsen | Slangerup-Lynge Rideklub | ||
3 | 62 | Tresor | Louise Rich | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 1 | Phoenix Dancer | Heidi Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 4 | Hannibal | Alice Nielsen | Jægerspris Sportsrideklub | ||
6 | 8 | Quina | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
7 | 14 | Einstein M | Silje Bjørn Nørgaard Pedersen | Værløse Rideklub | ||
8 | 16 | Werthel | Cecilie Raahauge | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 29 | Wancy-B | Anna Christine Jounquier | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 30 | Lucky You | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 34 | Birknæs Asta | Sanne Sejer Lindeløv | Jægerspris Sportsrideklub | ||
12 | 35 | Lofantasi Af Tanderupholm | David Rosendahl | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
13 | 47 | Aristo | Caroline Häggblom | Øresundskystens Rideklub | ||
14 | 56 | Ce'kenzo | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
15 | 57 | Coronadi Ii M | Kirsten Bendix Grander | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR Cup | ||
8 | LA* - A | ||
Start:Søndag kl. 16:30 Bane: 1 | Metode: A Tempo: 275 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 35 | Lofantasi Af Tanderupholm | David Rosendahl | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 32 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 58 | Con Calore | Kirsten Bendix Grander | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 33 | Larry Leisure | Emilie Crone | Nordsjællands Sportsrideklub |