Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup
|
|
Klasseoversigt |
1 LC2-B NSR cup - A |
1 LC2-B NSR cup - B |
2 LB2-B NSR cup - A |
3 LA1-B NSR cup - A |
4 LA2-B - A |
5 LC2-B NSR cup - A |
6 LB2-B NSR cup - A |
7 LA1-B NSR cup - A |
8 LA2-B - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup
|
|
1 |
LC2-B NSR cup - A
|
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
10 |
17 |
Hvidegårdens Je'taime - 3 |
Mathilde Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
145,00 |
|
|
145 |
65,9 |
1 |
12 |
47 |
Cosmos - 3 |
Mille Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
144,00 |
|
|
144 |
65,5 |
2 |
3 |
4 |
Little Luke - 3 |
Celine Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
141,00 |
|
|
141 |
64,1 |
3 |
1 |
49 |
Sultan Fra Højbo - 2 |
Caroline Kristensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
141,00 |
|
|
141 |
64,1 |
3 |
4 |
13 |
Hvidegårdens Je'taime - 3 |
Nicoline Ortving |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
133,00 |
|
|
133 |
60,5 |
|
2 |
46 |
Malou - 2 |
Simone Ørsted Carlsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
133,00 |
|
|
133 |
60,5 |
|
6 |
29 |
Lady Black - 2 |
Ida Blagvad Mortensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
129,00 |
|
|
129 |
58,6 |
|
9 |
16 |
Freja - 2 |
Sofie Hougaard Danesø |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
128,00 |
|
|
128 |
58,2 |
|
5 |
54 |
Zenic - 3 |
Line Roed Wulff-Høyer |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
128,00 |
|
|
128 |
58,2 |
|
8 |
55 |
Lilo - 3 |
Sara Skov Finnel |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
128,00 |
|
|
128 |
58,2 |
|
7 |
21 |
Filini - 2 |
Caroline Juelsholt |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
127,00 |
|
|
127 |
57,7 |
|
11 |
5 |
Little Luke - 3 |
Amalie Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
125,00 |
|
|
125 |
56,8 |
|
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
1 | LC2-B NSR cup - B |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 14 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 153,00 | 153 | 69,5 | 1 | ||||
7 | 38 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | 153,00 | 153 | 69,5 | 1 | ||||
2 | 6 | Luceno - 1 | Helene Magrethe Grønbech Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 150,00 | 150 | 68,2 | |||||
1 | 18 | Kildegårdens Pigall - 1 | Helene Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub | 145,00 | 145 | 65,9 | |||||
8 | 15 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub | 143,00 | 143 | 65,0 | |||||
5 | 26 | Bailey - 1 | Simone Ahlmann Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 143,00 | 143 | 65,0 | |||||
3 | 12 | Moonlight - 1 | Sarah Dyrstad | Nordsjællands Sportsrideklub | 136,00 | 136 | 61,8 | |||||
4 | 19 | Mr. Paintball - 1 | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 122,00 | 122 | 55,5 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
2 | LB2-B NSR cup - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 32 | Æbledalens Athos - 2 | Stine Ravn Knudsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 179,00 | 179 | 68,8 | 1 | ||||
2 | 38 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | 179,00 | 179 | 68,8 | 1 | ||||
3 | 31 | Principal Touch - 2 | Sara Emilie Kold Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 171,00 | 171 | 65,8 | |||||
5 | 14 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 166,00 | 166 | 63,8 | |||||
6 | 36 | Astron Aldebaran - 1 | Sophia Saxil Engel | Nordsjællands Sportsrideklub | 164,00 | 164 | 63,1 | |||||
1 | 47 | Cosmos - 3 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 139,00 | 139 | 53,5 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
3 | LA1-B NSR cup - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 8 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub | 196,00 | 196 | 67,6 | 1 | ||||
8 | 36 | Astron Aldebaran - 1 | Sophia Saxil Engel | Nordsjællands Sportsrideklub | 187,00 | 187 | 64,5 | 2 | ||||
9 | 20 | Svalebjerggårds Stella - 1 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub | 186,00 | 186 | 64,1 | 3 | ||||
7 | 42 | Sweet Home´s Swipper - 2 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 186,00 | 186 | 64,1 | 3 | ||||
2 | 53 | Lykkelundens Moon Magic - 2 | Cecilie Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub | 186,00 | 186 | 64,1 | 3 | ||||
4 | 43 | Korreborgs Sanitto - 3 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 185,00 | 185 | 63,8 | |||||
1 | 34 | Carlo - 2 | Maria Bech Kofoed | Nordsjællands Sportsrideklub | 184,00 | 184 | 63,4 | |||||
6 | 31 | Principal Touch - 2 | Sara Emilie Kold Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 176,00 | 176 | 60,7 | |||||
3 | 33 | Times Chantel - 1 | Nadja Uhrenfeldt | Nordsjællands Sportsrideklub | Disk |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
4 | LA2-B - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 8 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub | 212,00 | 212 | 66,3 | 1 | ||||
2 | 27 | Kastanjegårdens Nick - 2 | Laura Skytte Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 197,00 | 197 | 61,6 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
5 | LC2-B NSR cup - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 9 | L Amour | Maja Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub | 148,00 | 148 | 67,3 | 1 | ||||
11 | 52 | Gavnholts Archilus | Hanne Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub | 140,00 | 140 | 63,6 | 2 | ||||
8 | 22 | Tapall | Sheliah Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub | 135,00 | 135 | 61,4 | 3 | ||||
3 | 48 | Tapall | Josefine Kjær Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 135,00 | 135 | 61,4 | 3 | ||||
5 | 3 | Aslan - 1 | Emilie Lindhardt Andersson | Nordsjællands Sportsrideklub | 134,00 | 134 | 60,9 | |||||
7 | 10 | Liszt | Nanna Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub | 133,00 | 133 | 60,5 | |||||
4 | 50 | Manhattan | Hanne Fenger Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 132,00 | 132 | 60,0 | |||||
9 | 11 | Falco | Emma Nørregaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 131,00 | 131 | 59,5 | |||||
10 | 45 | Molino | Josefine Hern | Nordsjællands Sportsrideklub | 129,00 | 129 | 58,6 | |||||
2 | 44 | Ul Verdicchio OX | Sofie Katrine Oehlenschlæger | Nordsjællands Sportsrideklub | 113,00 | 113 | 51,4 | |||||
1 | 41 | Ul Coupon Ox | Karen Marie Nissen | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
6 | LB2-B NSR cup - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 30 | Human Eye | Christina Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 168,00 | 168 | 64,6 | 1 | ||||
5 | 52 | Gavnholts Archilus | Hanne Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub | 164,00 | 164 | 63,1 | 2 | ||||
2 | 9 | L Amour | Maja Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub | 161,00 | 161 | 61,9 | |||||
3 | 37 | Fairly´s Hera | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 159,00 | 159 | 61,2 | |||||
4 | 45 | Molino | Josefine Hern | Nordsjællands Sportsrideklub | 156,00 | 156 | 60,0 | |||||
1 | 1 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub | 154,00 | 154 | 59,2 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
7 | LA1-B NSR cup - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 23 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub | 198,00 | 198 | 68,3 | 1 | ||||
6 | 25 | Cheval - 1 | Anja Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 187,00 | 187 | 64,5 | 2 | ||||
4 | 35 | Jackpot | Lene Holten Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 187,00 | 187 | 64,5 | 2 | ||||
7 | 56 | Junior | Liv Spang-Hanssen | Nordsjællands Sportsrideklub | 183,00 | 183 | 63,1 | |||||
1 | 51 | Oblabri | Pernille Tjellesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 180,00 | 180 | 62,1 | |||||
2 | 40 | Svift | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub | 177,00 | 177 | 61,0 | |||||
3 | 7 | Svalegårds Akira | Henriette Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 176,00 | 176 | 60,7 | |||||
8 | 57 | Hollywood | Frederikka Hvid Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 173,00 | 173 | 59,7 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
8 | LA2-B - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 23 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub | 209,00 | 209 | 65,3 | 1 | ||||
3 | 56 | Junior | Liv Spang-Hanssen | Nordsjællands Sportsrideklub | 208,00 | 208 | 65,0 | |||||
2 | 25 | Cheval - 1 | Anja Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 207,00 | 207 | 64,7 |