Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup
|
|
Klasseoversigt |
1 LC2-B NSR cup - A |
1 LC2-B NSR cup - B |
2 LB2-B NSR cup - A |
3 LA1-B NSR cup - A |
4 LA2-B - A |
5 LC2-B NSR cup - A |
6 LB2-B NSR cup - A |
7 LA1-B NSR cup - A |
8 LA2-B - A |
Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup
|
|
1 |
LC2-B NSR cup - A
|
||
Start:Søndag kl. 08:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr |
Stævnenr |
Starttid |
Hest |
Rytter |
Klub |
1 |
49 |
08:30 |
Sultan Fra Højbo - 2 |
Caroline Kristensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
2 |
46 |
08:37 |
Malou - 2 |
Simone Ørsted Carlsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
3 |
4 |
08:44 |
Little Luke - 3 |
Celine Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
4 |
13 |
08:51 |
Hvidegårdens Je'taime - 3 |
Nicoline Ortving |
Nordsjællands Sportsrideklub |
5 |
54 |
08:58 |
Zenic - 3 |
Line Roed Wulff-Høyer |
Nordsjællands Sportsrideklub |
6 |
29 |
09:05 |
Lady Black - 2 |
Ida Blagvad Mortensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
7 |
21 |
09:12 |
Filini - 2 |
Caroline Juelsholt |
Nordsjællands Sportsrideklub |
8 |
55 |
09:19 |
Lilo - 3 |
Sara Skov Finnel |
Nordsjællands Sportsrideklub |
9 |
16 |
09:26 |
Freja - 2 |
Sofie Hougaard Danesø |
Nordsjællands Sportsrideklub |
10 |
17 |
09:33 |
Hvidegårdens Je'taime - 3 |
Mathilde Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
11 |
5 |
09:40 |
Little Luke - 3 |
Amalie Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
12 |
47 |
09:47 |
Cosmos - 3 |
Mille Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
1 | LC2-B NSR cup - B | ||
Start:Søndag kl. 10:05 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 18 | 10:05 | Kildegårdens Pigall - 1 | Helene Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 6 | 10:12 | Luceno - 1 | Helene Magrethe Grønbech Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 12 | 10:19 | Moonlight - 1 | Sarah Dyrstad | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 19 | 10:26 | Mr. Paintball - 1 | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 26 | 10:33 | Bailey - 1 | Simone Ahlmann Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 14 | 10:40 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 38 | 10:47 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 15 | 10:54 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
2 | LB2-B NSR cup - A | ||
Start:Søndag kl. 11:15 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 47 | 11:15 | Cosmos - 3 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 38 | 11:22 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 31 | 11:29 | Principal Touch - 2 | Sara Emilie Kold Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 32 | 11:36 | Æbledalens Athos - 2 | Stine Ravn Knudsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 14 | 11:43 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 36 | 11:50 | Astron Aldebaran - 1 | Sophia Saxil Engel | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
3 | LA1-B NSR cup - A | ||
Start:Søndag kl. 12:10 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 34 | 12:10 | Carlo - 2 | Maria Bech Kofoed | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 53 | 12:17 | Lykkelundens Moon Magic - 2 | Cecilie Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 33 | 12:24 | Times Chantel - 1 | Nadja Uhrenfeldt | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 43 | 12:31 | Korreborgs Sanitto - 3 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 8 | 12:38 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 31 | 12:45 | Principal Touch - 2 | Sara Emilie Kold Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 42 | 12:52 | Sweet Home´s Swipper - 2 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 36 | 12:59 | Astron Aldebaran - 1 | Sophia Saxil Engel | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 20 | 13:06 | Svalebjerggårds Stella - 1 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
4 | LA2-B - A | ||
Start:Søndag kl. 13:25 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 8 | 13:25 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 27 | 13:32 | Kastanjegårdens Nick - 2 | Laura Skytte Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
5 | LC2-B NSR cup - A | ||
Start:Søndag kl. 14:00 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 41 | 14:00 | Ul Coupon Ox | Karen Marie Nissen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 44 | 14:07 | Ul Verdicchio OX | Sofie Katrine Oehlenschlæger | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 48 | 14:14 | Tapall | Josefine Kjær Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 50 | 14:21 | Manhattan | Hanne Fenger Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 3 | 14:28 | Aslan - 1 | Emilie Lindhardt Andersson | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 9 | 14:35 | L Amour | Maja Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 10 | 14:42 | Liszt | Nanna Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 22 | 14:49 | Tapall | Sheliah Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 11 | 14:56 | Falco | Emma Nørregaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
10 | 45 | 15:03 | Molino | Josefine Hern | Nordsjællands Sportsrideklub |
11 | 52 | 15:10 | Gavnholts Archilus | Hanne Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
6 | LB2-B NSR cup - A | ||
Start:Søndag kl. 15:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 1 | 15:30 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 9 | 15:37 | L Amour | Maja Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 37 | 15:44 | Fairly´s Hera | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 45 | 15:51 | Molino | Josefine Hern | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 52 | 15:58 | Gavnholts Archilus | Hanne Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 30 | 16:05 | Human Eye | Christina Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
7 | LA1-B NSR cup - A | ||
Start:Søndag kl. 16:25 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 51 | 16:25 | Oblabri | Pernille Tjellesen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 40 | 16:32 | Svift | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 7 | 16:39 | Svalegårds Akira | Henriette Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 35 | 16:46 | Jackpot | Lene Holten Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 23 | 16:53 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 25 | 17:00 | Cheval - 1 | Anja Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 56 | 17:07 | Junior | Liv Spang-Hanssen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 57 | 17:14 | Hollywood | Frederikka Hvid Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med NSR cup | ||
8 | LA2-B - A | ||
Start:Søndag kl. 17:35 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 23 | 17:35 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 25 | 17:42 | Cheval - 1 | Anja Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 56 | 17:49 | Junior | Liv Spang-Hanssen | Nordsjællands Sportsrideklub |