Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold
|
|
Klasseoversigt |
1 LC Springning Heste - A |
2 U-LC Springning Heste - A |
3 LB1* Springning Heste - A |
4 U-LB1* Springning Heste - A |
5 LA1* Springning Heste - A |
6 U-LA1* Springning Heste - A |
7 MB1* Springning Heste - A |
8 U-LC Springning Heste - A |
9 LB2** Springning Heste - A |
10 U-LB2** Springning Heste - A |
11 LA2** Springning Heste - A |
12 Distriksmesterskab for Hold LB2**/ LA2** Springning Heste - A |
Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold
|
|
1 |
LC Springning Heste - A
|
||
Start:Lørdag kl. 10:00 Bane: 1 |
Metode: B4
|
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
|
Rytter |
Klub |
|
1 |
18 |
|
Conzept C.S. |
|
Christina Olsen |
Dyresten Rideklub |
2 |
122 |
|
Monopoly |
|
Caroline Agger-Nielsen |
Barthahus Rideklub |
3 |
108 |
|
Windrose´s Athena |
|
Sophia Glud |
Hillerød Sportsrideklub |
4 |
106 |
|
Hammelmoses Lukas |
|
Isabella Damgaard Blach |
Barthahus Rideklub |
5 |
6 |
|
New Jersey (Swb) |
|
Natalie Storm Pratelli |
Folehave Rideklub |
6 |
77 |
|
Lucky You |
|
Merete Aistrup Dichman |
Nordsjællands Sportsrideklub |
7 |
78 |
|
Chincacook Xx |
|
Mette Hjelm Hansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
8 |
79 |
|
Cassan |
|
Marie-Louise Schermann Ortving |
Nordsjællands Sportsrideklub |
9 |
83 |
|
Amanda |
|
Henrik Volder |
Nordsjællands Sportsrideklub |
10 |
1 |
|
Sietermo |
|
Josefine Nielsen |
Hørsholm Rideklub af 2003 |
11 |
2 |
|
Krogårdens Sheik |
|
Caroline Agger-Nielsen |
Barthahus Rideklub |
12 |
3 |
|
Lilly Marleen 12 |
|
Karen Clement |
Lyngby Tårbæk Rideklub |
13 |
4 |
|
Amaretto |
|
Mille Bisgaard |
Øresundskystens Rideklub |
14 |
5 |
|
Gaia Lyngriis |
|
Lone Søgård |
Rideklubben Falken |
15 |
8 |
|
Birknæs Asta |
|
Sanne Sejer Lindeløv |
Jægerspris Sportsrideklub |
16 |
9 |
|
Legend |
|
Desiree Kruuse Larsen |
Vedbæk Rideklub |
17 |
10 |
|
Elkær´s Topaz |
|
Malou London |
Sportsrideklubben |
18 |
11 |
|
Melisa Langager |
|
Louise Andersen |
Nordøstsjællands Rideklub |
19 |
7 |
|
Tocar Elmely |
|
Natalie Storm Pratelli |
Folehave Rideklub |
20 |
12 |
|
Cocio |
|
Stine Gottschalck |
Sportsrideklubben |
21 |
13 |
|
Ghost |
|
Camilla Silfen |
Barthahus Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
2 | U-LC Springning Heste - A | ||
Start:Lørdag kl. 11:00 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 115 | Coronadi Iv M. | Kirsten Bendix Grander | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 122 | Monopoly | Caroline Agger-Nielsen | Barthahus Rideklub | ||
3 | 96 | Quick Step | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
4 | 102 | Nykildegårds C-Mig | Peter Lykke Svendsen | Barthahus Rideklub | ||
5 | 106 | Hammelmoses Lukas | Isabella Damgaard Blach | Barthahus Rideklub | ||
6 | 77 | Lucky You | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 78 | Chincacook Xx | Mette Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 86 | Einstein M | Silje Bjørn Nørgaard Pedersen | Værløse Rideklub | ||
9 | 1 | Sietermo | Josefine Nielsen | Hørsholm Rideklub af 2003 | ||
10 | 2 | Krogårdens Sheik | Caroline Agger-Nielsen | Barthahus Rideklub | ||
11 | 4 | Amaretto | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
12 | 15 | Lasse | Niels Goldschmidt | Sportsrideklubben | ||
13 | 5 | Gaia Lyngriis | Lone Søgård | Rideklubben Falken | ||
14 | 16 | Pia-Lotta 4 | Helle Kristensen | Øresundskystens Rideklub | ||
15 | 6 | New Jersey (Swb) | Natalie Storm Pratelli | Folehave Rideklub | ||
16 | 17 | Chuck | Amalie Lindhardt | Holmegårdens Rideklub | ||
17 | 10 | Elkær´s Topaz | Malou London | Sportsrideklubben | ||
18 | 11 | Melisa Langager | Louise Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | ||
19 | 12 | Cocio | Stine Gottschalck | Sportsrideklubben | ||
20 | 95 | Calvin K | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
21 | 103 | Nykildegårds La-Chris | Peter Lykke Svendsen | Barthahus Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
3 | LB1* Springning Heste - A | ||
Start:Lørdag kl. 12:00 Bane: 1 | Metode: B4 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 124 | Anton | Betina Grysbæk | Holmegårdens Rideklub | ||
2 | 108 | Windrose´s Athena | Sophia Glud | Hillerød Sportsrideklub | ||
3 | 97 | Cliff Young | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
4 | 100 | Lola Ask | Line Rasmussen | Værløse Rideklub | ||
5 | 104 | A Larming Magic | Peter Lykke Svendsen | Barthahus Rideklub | ||
6 | 19 | Wodan | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
7 | 17 | Chuck | Amalie Lindhardt | Holmegårdens Rideklub | ||
8 | 28 | Skovgaardens Bess | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
9 | 18 | Conzept C.S. | Christina Olsen | Dyresten Rideklub | ||
10 | 3 | Lilly Marleen 12 | Karen Clement | Lyngby Tårbæk Rideklub | ||
11 | 21 | Graphit 56 | Signe Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
12 | 22 | Stald Kelon´s Casina | Josefine Schrøder | Hillerød Sportsrideklub | ||
13 | 16 | Pia-Lotta 4 | Helle Kristensen | Øresundskystens Rideklub | ||
14 | 99 | Witches Touch Af Chance | Lise Weilsby | Capacity Showjumping Center | ||
15 | 23 | Flying Bee-Bob | Sara Farvin Henriksen | Albertslund Rideklub | ||
16 | 24 | Cirkeline H. | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
17 | 25 | Cosette | Katrine Hartz | Sportsrideklubben | ||
18 | 8 | Birknæs Asta | Sanne Sejer Lindeløv | Jægerspris Sportsrideklub | ||
19 | 9 | Legend | Desiree Kruuse Larsen | Vedbæk Rideklub | ||
20 | 125 | Conrado | Betina Grysbæk | Holmegårdens Rideklub | ||
21 | 109 | Dancing Lady | Sophia Glud | Hillerød Sportsrideklub | ||
22 | 27 | Mars | Marie-Louise Arnstedt | Hillerød Sportsrideklub | ||
23 | 29 | Rovani Z | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
24 | 30 | Søndervangs Armstrong | Amalie Lindhardt | Holmegårdens Rideklub | ||
25 | 101 | Quality-Cruiser | Line Rasmussen | Værløse Rideklub | ||
26 | 31 | Kærgaardens Margaux | Line Juul | Barthahus Rideklub | ||
27 | 98 | Livorno | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
28 | 32 | Petit Drakkar | Karina Villefrance | Hillerød Sportsrideklub | ||
29 | 33 | Malou | Helle Hansen | Kongelundens Rideklub | ||
30 | 13 | Ghost | Camilla Silfen | Barthahus Rideklub | ||
31 | 34 | Lykken´S Capitino | Pedro Gosk | Sportsrideklubben | ||
32 | 35 | El Nino | John Bech | Holte Ride-Klub | ||
33 | 20 | Marsala Piana | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
4 | U-LB1* Springning Heste - A | ||
Start:Lørdag kl. 13:30 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 116 | Champagne | Julie Meiland Hansen | Sportsrideklubben | ||
2 | 101 | Quality-Cruiser | Line Rasmussen | Værløse Rideklub | ||
3 | 124 | Anton | Betina Grysbæk | Holmegårdens Rideklub | ||
4 | 110 | Miss Holsteins Manifique | Malene Lykke Nielsen | Sportsrideklubben | ||
5 | 28 | Skovgaardens Bess | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
6 | 15 | Lasse | Niels Goldschmidt | Sportsrideklubben | ||
7 | 22 | Stald Kelon´s Casina | Josefine Schrøder | Hillerød Sportsrideklub | ||
8 | 36 | Ocean | Helle Kristensen | Øresundskystens Rideklub | ||
9 | 23 | Flying Bee-Bob | Sara Farvin Henriksen | Albertslund Rideklub | ||
10 | 30 | Søndervangs Armstrong | Amalie Lindhardt | Holmegårdens Rideklub | ||
11 | 31 | Kærgaardens Margaux | Line Juul | Barthahus Rideklub | ||
12 | 37 | Paddington (Swb) | Lærke Jessen | Sportsrideklubben | ||
13 | 38 | Catino | Celine Reiland Weidich | Albertslund Rideklub | ||
14 | 111 | Miss Holsteins Mer´Ci | Malene Lykke Nielsen | Sportsrideklubben | ||
15 | 29 | Rovani Z | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
5 | LA1* Springning Heste - A | ||
Start:Lørdag kl. 14:20 Bane: 1 | Metode: B4 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 57 | L´Amour | Kirsten Bendix Grander | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 116 | Champagne | Julie Meiland Hansen | Sportsrideklubben | ||
3 | 121 | Lancelot Bajar | Nanna Find | Vestegnens Rideklub | ||
4 | 123 | Graziana | Stine Gottschalck | Sportsrideklubben | ||
5 | 109 | Dancing Lady | Sophia Glud | Hillerød Sportsrideklub | ||
6 | 110 | Miss Holsteins Manifique | Malene Lykke Nielsen | Sportsrideklubben | ||
7 | 114 | Avitta C | Tina Andersen | Karlslunde Rideklub | ||
8 | 61 | Corvette | Therese Tofte | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 97 | Cliff Young | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
10 | 100 | Lola Ask | Line Rasmussen | Værløse Rideklub | ||
11 | 40 | Chavanna´s Blue Casino | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
12 | 93 | Quinaud | Maria Grunnet Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
13 | 74 | Malaika | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
14 | 48 | Korsgårds Regitse | Cecilie Ballin | Hillerød Sportsrideklub | ||
15 | 49 | High Caper Gudesjö (Swb) | Cecilie Reich | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
16 | 94 | Dia-Meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
17 | 46 | Kassimir | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
18 | 90 | Tukker | Charlotte Carina Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
19 | 33 | Malou | Helle Hansen | Kongelundens Rideklub | ||
20 | 36 | Ocean | Helle Kristensen | Øresundskystens Rideklub | ||
21 | 112 | Time 4 U | Malene Lykke Nielsen | Sportsrideklubben | ||
22 | 35 | El Nino | John Bech | Holte Ride-Klub | ||
23 | 39 | Legind´s Churcon | Karina Hein | Salsmose Sportsrideklub | ||
24 | 32 | Petit Drakkar | Karina Villefrance | Hillerød Sportsrideklub | ||
25 | 25 | Cosette | Katrine Hartz | Sportsrideklubben | ||
26 | 19 | Wodan | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
27 | 43 | Westergaardens Casir | Kimmie Ny Linde | Nordvestsjællands Rideklub | ||
28 | 82 | Cosmo | Linda Petersen | Hillerød Sportsrideklub | ||
29 | 37 | Paddington (Swb) | Lærke Jessen | Sportsrideklubben | ||
30 | 81 | Sjors | Malene Seerup S. Frandsen | Capacity Showjumping Center | ||
31 | 91 | Friisan Røllum | Charlotte Carina Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
32 | 47 | San Diego | Sasja Mondrup Baltzar | Hillerød Sportsrideklub | ||
33 | 21 | Graphit 56 | Signe Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
34 | 45 | Octopussy | Sofie Louise H Nielsen | Slangerup-Lynge Rideklub | ||
35 | 75 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
36 | 92 | First Flower | Maria Grunnet Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
37 | 24 | Cirkeline H. | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
38 | 44 | Keyser Soze | Thalia Pitzner | Stutsborg Rideklub | ||
39 | 50 | Grisby | Therese Tofte | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
40 | 42 | Sina-Alegra | Victor Lica Larsen | Øresundskystens Rideklub | ||
41 | 20 | Marsala Piana | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
42 | 111 | Miss Holsteins Mer´Ci | Malene Lykke Nielsen | Sportsrideklubben |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
6 | U-LA1* Springning Heste - A | ||
Start:Lørdag kl. 16:00 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 121 | Lancelot Bajar | Nanna Find | Vestegnens Rideklub | ||
2 | 53 | Celio 5 | William Kanta | Barthahus Rideklub | ||
3 | 112 | Time 4 U | Malene Lykke Nielsen | Sportsrideklubben | ||
4 | 114 | Avitta C | Tina Andersen | Karlslunde Rideklub | ||
5 | 61 | Corvette | Therese Tofte | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 94 | Dia-Meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 105 | Caballero | Natascha Fremming | Rytterforeningen Suså | ||
8 | 75 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 91 | Friisan Røllum | Charlotte Carina Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 39 | Legind´s Churcon | Karina Hein | Salsmose Sportsrideklub | ||
11 | 51 | Erik S | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
12 | 73 | Tornado | Line Enggaard Bergmann | Holmegårdens Rideklub | ||
13 | 56 | Joan Z | Ulrich Gaarslev | Rideklubben Egene | ||
14 | 44 | Keyser Soze | Thalia Pitzner | Stutsborg Rideklub | ||
15 | 57 | L´Amour | Kirsten Bendix Grander | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
16 | 49 | High Caper Gudesjö (Swb) | Cecilie Reich | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
17 | 38 | Catino | Celine Reiland Weidich | Albertslund Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
7 | MB1* Springning Heste - A | ||
Start:Lørdag kl. 16:50 Bane: 1 | Metode: A |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 41 | Chico | Pernille Kruse Madsen | Barthahus Rideklub | ||
2 | 113 | Camille | Tina Andersen | Karlslunde Rideklub | ||
3 | 105 | Caballero | Natascha Fremming | Rytterforeningen Suså | ||
4 | 54 | Ancona | Ulrich Gaarslev | Rideklubben Egene | ||
5 | 40 | Chavanna´s Blue Casino | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
6 | 92 | First Flower | Maria Grunnet Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 76 | Blue Velvet | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 90 | Tukker | Charlotte Carina Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 42 | Sina-Alegra | Victor Lica Larsen | Øresundskystens Rideklub | ||
10 | 55 | Leonardo | Ulrich Gaarslev | Rideklubben Egene | ||
11 | 51 | Erik S | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
12 | 43 | Westergaardens Casir | Kimmie Ny Linde | Nordvestsjællands Rideklub | ||
13 | 45 | Octopussy | Sofie Louise H Nielsen | Slangerup-Lynge Rideklub | ||
14 | 47 | San Diego | Sasja Mondrup Baltzar | Hillerød Sportsrideklub | ||
15 | 50 | Grisby | Therese Tofte | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
16 | 93 | Quinaud | Maria Grunnet Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
17 | 52 | Calippa 4 | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
18 | 56 | Joan Z | Ulrich Gaarslev | Rideklubben Egene |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
8 | U-LC Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 10:00 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 117 | Anton | Kristina Brunander | Sportsrideklubben | ||
2 | 108 | Windrose´s Athena | Sophia Glud | Hillerød Sportsrideklub | ||
3 | 95 | Calvin K | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
4 | 5 | Gaia Lyngriis | Lone Søgård | Rideklubben Falken | ||
5 | 77 | Lucky You | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 78 | Chincacook Xx | Mette Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 79 | Cassan | Marie-Louise Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 16 | Pia-Lotta 4 | Helle Kristensen | Øresundskystens Rideklub | ||
9 | 63 | Point On Top | Simone Divakova | Lyngby Tårbæk Rideklub | ||
10 | 64 | Abbey Captain | Pernille Müller | Værløse Rideklub | ||
11 | 65 | Ukendt navn | Malou London | Sportsrideklubben | ||
12 | 66 | Geerslettegårds Blondie | Josephine Johannesen | Rideklubben Falken | ||
13 | 96 | Quick Step | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
14 | 118 | Centina 10 | Kristina Brunander | Sportsrideklubben |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
9 | LB2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 10:45 Bane: 1 | Metode: B4 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 117 | Anton | Kristina Brunander | Sportsrideklubben | ||
2 | 108 | Windrose´s Athena | Sophia Glud | Hillerød Sportsrideklub | ||
3 | 97 | Cliff Young | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
4 | 69 | Carreras | Pernille Müller | Værløse Rideklub | ||
5 | 19 | Wodan | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
6 | 80 | Dear Love | Maj Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 84 | Bacardi | Henrik Volder | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 87 | Düvallie | Nicklas B. Jensen | Hundested Sportsrideklub | ||
9 | 89 | Déluré Petit | Cecilie Børgesen | Capacity Showjumping Center | ||
10 | 36 | Ocean | Helle Kristensen | Øresundskystens Rideklub | ||
11 | 63 | Point On Top | Simone Divakova | Lyngby Tårbæk Rideklub | ||
12 | 67 | Cor De Lacour Ask | David Rosendahl | Hesselrød Rideklub | ||
13 | 68 | Aura Z | Ole Vestergaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
14 | 28 | Skovgaardens Bess | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
15 | 30 | Søndervangs Armstrong | Amalie Lindhardt | Holmegårdens Rideklub | ||
16 | 65 | Ukendt navn | Malou London | Sportsrideklubben | ||
17 | 70 | Andiamo 162 | Lisbeth Nielsen | Kongelundens Rideklub | ||
18 | 64 | Abbey Captain | Pernille Müller | Værløse Rideklub | ||
19 | 71 | Z Op´s Sweetheart | Mathilde Mågård Hansen | Kongelundens Rideklub | ||
20 | 109 | Dancing Lady | Sophia Glud | Hillerød Sportsrideklub | ||
21 | 118 | Centina 10 | Kristina Brunander | Sportsrideklubben | ||
22 | 62 | Goya Alfarvad Z | Charlotte Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
23 | 85 | Diablo | Henrik Volder | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
24 | 66 | Geerslettegårds Blondie | Josephine Johannesen | Rideklubben Falken | ||
25 | 98 | Livorno | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
26 | 34 | Lykken´S Capitino | Pedro Gosk | Sportsrideklubben | ||
27 | 88 | Ørstedlunds Carizma | Nicklas B. Jensen | Hundested Sportsrideklub | ||
28 | 72 | Prior´s Cabbo | Louise Søgaard | Ringsted Sports Rideklub | ||
29 | 59 | Déesse | Cecilie Børgesen | Capacity Showjumping Center |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
10 | U-LB2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 12:00 Bane: 1 | Metode: B0 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 62 | Goya Alfarvad Z | Charlotte Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 126 | Heroiek Z | Benedicte H. Glæsel | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 109 | Dancing Lady | Sophia Glud | Hillerød Sportsrideklub | ||
4 | 67 | Cor De Lacour Ask | David Rosendahl | Hesselrød Rideklub | ||
5 | 39 | Legind´s Churcon | Karina Hein | Salsmose Sportsrideklub | ||
6 | 44 | Keyser Soze | Thalia Pitzner | Stutsborg Rideklub | ||
7 | 68 | Aura Z | Ole Vestergaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 47 | San Diego | Sasja Mondrup Baltzar | Hillerød Sportsrideklub | ||
9 | 28 | Skovgaardens Bess | Malou Brogaard | Hillerød Sportsrideklub | ||
10 | 30 | Søndervangs Armstrong | Amalie Lindhardt | Holmegårdens Rideklub | ||
11 | 69 | Carreras | Pernille Müller | Værløse Rideklub | ||
12 | 70 | Andiamo 162 | Lisbeth Nielsen | Kongelundens Rideklub | ||
13 | 71 | Z Op´s Sweetheart | Mathilde Mågård Hansen | Kongelundens Rideklub | ||
14 | 34 | Lykken´S Capitino | Pedro Gosk | Sportsrideklubben | ||
15 | 72 | Prior´s Cabbo | Louise Søgaard | Ringsted Sports Rideklub | ||
16 | 60 | Lofantasi Af Tanderupholm | David Rosendahl | Hesselrød Rideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
11 | LA2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 13:00 Bane: 1 | Metode: A |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 116 | Champagne | Julie Meiland Hansen | Sportsrideklubben | ||
2 | 74 | Malaika | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 119 | Cecotto 5 | Kristina Brunander | Sportsrideklubben | ||
4 | 123 | Graziana | Stine Gottschalck | Sportsrideklubben | ||
5 | 97 | Cliff Young | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
6 | 90 | Tukker | Charlotte Carina Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 87 | Düvallie | Nicklas B. Jensen | Hundested Sportsrideklub | ||
8 | 40 | Chavanna´s Blue Casino | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
9 | 80 | Dear Love | Maj Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 82 | Cosmo | Linda Petersen | Hillerød Sportsrideklub | ||
11 | 89 | Déluré Petit | Cecilie Børgesen | Capacity Showjumping Center | ||
12 | 39 | Legind´s Churcon | Karina Hein | Salsmose Sportsrideklub | ||
13 | 41 | Chico | Pernille Kruse Madsen | Barthahus Rideklub | ||
14 | 59 | Déesse | Cecilie Børgesen | Capacity Showjumping Center | ||
15 | 44 | Keyser Soze | Thalia Pitzner | Stutsborg Rideklub | ||
16 | 60 | Lofantasi Af Tanderupholm | David Rosendahl | Hesselrød Rideklub | ||
17 | 88 | Ørstedlunds Carizma | Nicklas B. Jensen | Hundested Sportsrideklub | ||
18 | 98 | Livorno | Lars Bo Weilsby | Sportsrideklubben | ||
19 | 91 | Friisan Røllum | Charlotte Carina Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
20 | 75 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
21 | 19 | Wodan | Mille Bisgaard | Øresundskystens Rideklub | ||
22 | 120 | Luigi | Kristina Brunander | Sportsrideklubben |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - Nordsjællands Sportsrideklub - Distriksmesterskab for Hold | ||
12 | Distriksmesterskab for Hold LB2**/ LA2** Springning Heste - A | ||
Start:Søndag kl. 14:30 Bane: 1 | Metode: B12 |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
|