Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR klubstævne i dressur og spring
|
|
Klasseoversigt |
1 LC2-B NSR Cup for pony - A |
1 LC2-B NSR Cup for pony - B |
1 LC2-B NSR Cup for pony - C |
2 LB2-B NSR Cup for pony - A |
3 LA1-B NSR Cup for pony - A |
4 LC2-B NSR Cup - A |
5 LB2-B NSR Cup - A |
6 LA1-B NSR Cup - A |
Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring
|
|
1 |
LC2-B NSR Cup for pony - A
|
||
Start:Torsdag kl. 09:00 Bane: 1 |
Dommere: | C: Maria Fersner |
Startnr |
Stævnenr |
Starttid |
Hest |
Rytter |
Klub |
1 |
95 |
09:00 |
Gwens Gracie Siggi - 3 |
Cecilie Danielsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
2 |
96 |
09:07 |
Rosengårdens Nakuma - 3 |
Louise Rye Svendsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
3 |
71 |
09:14 |
Flik-Flak - 3 |
Ida Blagvad Mortensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
4 |
99 |
09:21 |
Cosmos - 3 |
Helene Magrethe Grønbech Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
5 |
43 |
09:28 |
Chocolát - 3 |
Kristine Paulson |
Nordsjællands Sportsrideklub |
6 |
72 |
09:35 |
Charmeur - 3 |
Nicoline Ortving |
Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring | ||
1 | LC2-B NSR Cup for pony - B | ||
Start:Torsdag kl. 09:55 Bane: 1 |
Dommere: | C: Maria Fersner |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 115 | 09:55 | Bobo - 2 | Malou Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 113 | 10:02 | Petit la Rouge - 2 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 83 | 10:09 | Epol Star - 2 | Sofie Saxil Engel | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 1 | 10:16 | Valiant - 2 | Amanda Juliane Mette Rosenkrantz | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring | ||
1 | LC2-B NSR Cup for pony - C | ||
Start:Torsdag kl. 10:30 Bane: 1 |
Dommere: | C: Maria Fersner |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 116 | 10:30 | Micky - 1 | Clara Binggeli | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 46 | 10:37 | Karino - 1 | Hanne Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 123 | 10:44 | Mr. Paintball - 1 | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 126 | 10:51 | Lord - 1 | Josephine Bendixen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 127 | 10:58 | Agharoe Abbey - 1 | Cirkeline Vallentin | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 75 | 11:05 | Milagro - 1 | Nanna Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 48 | 11:12 | Domino - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 73 | 11:19 | Karino - 1 | Klara Munck Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 74 | 11:26 | Lord - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring | ||
2 | LB2-B NSR Cup for pony - A | ||
Start:Torsdag kl. 11:50 Bane: 1 |
Dommere: | C: Maria Fersner |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 119 | 11:50 | I´m Zidan - 1 | Amaja Loncarevic | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 71 | 11:57 | Flik-Flak - 3 | Ida Blagvad Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 1 | 12:04 | Valiant - 2 | Amanda Juliane Mette Rosenkrantz | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 65 | 12:11 | West Side Sweet Mafalda - 1 | Anna Hjortlund Hatorp | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 68 | 12:18 | Æbledalens Athos - 2 | Stine Ravn Knudsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 69 | 12:25 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 87 | 12:32 | Svalebjerggårds Stella - 1 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 96 | 12:39 | Rosengårdens Nakuma - 3 | Louise Rye Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring | ||
3 | LA1-B NSR Cup for pony - A | ||
Start:Torsdag kl. 13:00 Bane: 1 |
Dommere: | C: Trine Revsbech |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 117 | 13:00 | Firfod Ballade - 1 | Amanda Overgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 64 | 13:07 | Bambi Girl - 1 | Laura Møller | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 66 | 13:14 | Cheval - 1 | Nana Gajhede | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 118 | 13:21 | Nerle - 1 | Amaja Loncarevic | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 65 | 13:28 | West Side Sweet Mafalda - 1 | Anna Hjortlund Hatorp | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 69 | 13:35 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 85 | 13:42 | Rocky - 1 | Caroline Hilbert Eriksen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 87 | 13:49 | Svalebjerggårds Stella - 1 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 63 | 13:56 | Sylvan´s Rivaldo - 2 | Simone Louise Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub |
10 | 67 | 14:03 | Jolly - 2 | Nana Gajhede | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring | ||
4 | LC2-B NSR Cup - A | ||
Start:Torsdag kl. 14:25 Bane: 1 |
Dommere: | C: Trine Revsbech |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 121 | 14:25 | Lady Lyng | Henriette Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 62 | 14:32 | Chess | Sandra Holm-Knudsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 79 | 14:39 | Chantall | Anna Christine Jounquier | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 80 | 14:46 | Chinca Cook | Bettina Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 84 | 14:53 | Sapina | Anette Steen-Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 88 | 15:00 | Lano | Nicoline Stripp | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 91 | 15:07 | Smedens Charlie | Charlotte Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 78 | 15:14 | Liszt | Maja Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub |
10 | 97 | 15:21 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub |
11 | 98 | 15:28 | High Caper Gudesjö (Swb) | Natasja Kock Mogensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring | ||
5 | LB2-B NSR Cup - A | ||
Start:Torsdag kl. 15:50 Bane: 1 |
Dommere: | C: Trine Revsbech |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 82 | 15:50 | Jackpot | Lene Holten Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 98 | 15:57 | High Caper Gudesjö (Swb) | Natasja Kock Mogensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 78 | 16:04 | Liszt | Maja Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 61 | 16:11 | Dia-Meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 93 | 16:18 | Pretty Lovely | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR klubstævne i dressur og spring | ||
6 | LA1-B NSR Cup - A | ||
Start:Torsdag kl. 16:40 Bane: 1 |
Dommere: | C: Trine Revsbech |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 124 | 16:40 | Disco Havdal | Rikke Fuglsang | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 93 | 16:47 | Pretty Lovely | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 94 | 16:54 | Fairly's Mega Medusa | Heidi Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 61 | 17:01 | Dia-Meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 70 | 17:08 | Trold - 1 | Ida Barfod | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 35 | 17:15 | Cosmo | Linda Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 86 | 17:22 | Nygaards Zafritto | Ditte Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 105 | 17:29 | Diablo | Henrik Volder | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 92 | 17:36 | Firhøj´s Nicha - 1 | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |