Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup
|
|
Klasseoversigt |
1 LB2 for ponyer - NSR-cup - A |
2 LA1 for ponyer - A |
3 LC2 for heste - NSR-cup - A |
4 LA1 for heste - A |
5 LA3 for heste - A |
6 LA6 for heste - A |
7 LC2 for ponyer - NSR-cup - A |
7 LC2 for ponyer - NSR-cup - B |
8 LA2 for ponyer - NSR-cup - A |
9 LA4 for ponyer - A |
10 LB2 for heste - NSR-cup - A |
11 LA2 for heste - NSR-cup - A |
12 LA4 for heste - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup
|
|
1 |
LB2 for ponyer - NSR-cup - A
|
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Mia Haagensen |
Sponsor: A/S Dyrehavsbakken |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
7 |
57 |
Matahari |
Stine Andersen |
Nordøstsjællands Rideklub |
|
|
186,00 |
|
|
186 |
64,1 |
1 |
5 |
54 |
Spirit (Nawaron) - 3 |
Alexandra Holm |
Rideklubben Frederiksborg |
|
|
180,00 |
|
|
180 |
62,1 |
2 |
4 |
46 |
Elmholts Baron - 1 |
Simone Hauglund |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
179,00 |
|
|
179 |
61,7 |
3 |
6 |
55 |
Astara´S Leonardo |
Anna Hjortlund Hatorp |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
177,00 |
|
|
177 |
61,0 |
|
3 |
38 |
Bæklunds Mario - 2 |
Frederikke Laura Holberg Pihl |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
175,00 |
|
|
175 |
60,3 |
|
2 |
33 |
Roløkke Carl - 1 |
Louise Bach Hannibalsen |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
|
|
170,00 |
|
|
170 |
58,6 |
|
8 |
58 |
Ginger |
Andrea Petros Dibba |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
164,00 |
|
|
164 |
56,6 |
|
9 |
12 |
Krogens Felix - 1 |
Cecilie Hulstrøm |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
160,00 |
|
|
160 |
55,2 |
|
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
2 | LA1 for ponyer - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Mia Haagensen |
Sponsor: Hest & Co + Fauerby Blomster |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
7 | 7 | Firhøj´S Nicha - 1 | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 209,00 | 209 | 72,1 | 1 | ||||
3 | 57 | Matahari | Stine Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | 203,00 | 203 | 70,0 | 2 | ||||
1 | 54 | Spirit (Nawaron) - 3 | Alexandra Holm | Rideklubben Frederiksborg | 176,00 | 176 | 60,7 | 3 | ||||
2 | 55 | Astara´S Leonardo | Anna Hjortlund Hatorp | Nordsjællands Sportsrideklub | 176,00 | 176 | 60,7 | 3 | ||||
4 | 58 | Ginger | Andrea Petros Dibba | Nordsjællands Sportsrideklub | 173,00 | 173 | 59,7 | |||||
6 | 56 | Odbjergs Bento - 1 | Josephine Jeppesen | Helsinge Rideklub | 172,00 | 172 | 59,3 | |||||
5 | 12 | Krogens Felix - 1 | Cecilie Hulstrøm | Nordsjællands Sportsrideklub | 166,00 | 166 | 57,2 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
3 | LC2 for heste - NSR-cup - A |
Antal plac.: 5 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Mia Haagensen |
Sponsor: Aistrup & Co |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 45 | Clarissa | Sanne Stage | Nordsjællands Sportsrideklub | 168,00 | 168 | 73,0 | 1 | ||||
18 | 81 | Lord Lester | Anja Winther Kortsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 163,00 | 163 | 70,9 | 2 | ||||
11 | 75 | Dia-Meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 159,00 | 159 | 69,1 | 3 | ||||
20 | 6 | Onegin | Eva Louise Lindholt | Nordsjællands Sportsrideklub | 156,00 | 156 | 67,8 | 4 | ||||
1 | 93 | Attlantiz Firfod | Tina Lykke Jensen | Maarum Rideklub | 152,00 | 152 | 66,1 | 5 | ||||
12 | 26 | Zardin | Mette Kildevang Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 150,00 | 150 | 65,2 | |||||
8 | 68 | Cæsar | Natasja Kock Mogensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 150,00 | 150 | 65,2 | |||||
16 | 40 | Fannie | Marianne Lindemark Mortensen | Maarum Rideklub | 147,00 | 147 | 63,9 | |||||
21 | 5 | Buster | Louise Bechmann | Nordsjællands Sportsrideklub | 144,00 | 144 | 62,6 | |||||
5 | 91 | Easy | Maria Kristina Schou | Nordsjællands Sportsrideklub | 142,00 | 142 | 61,7 | |||||
3 | 23 | Jackpot | Lene Holten | Hesselrød Rideklub | 140,00 | 140 | 60,9 | |||||
10 | 72 | Fairly´S Hera | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 138,00 | 138 | 60,0 | |||||
4 | 67 | Liszt | Anne Birgitte Gammeljord | Nordsjællands Sportsrideklub | 126,00 | 126 | 54,8 | |||||
2 | 84 | Conrad | Maria Myhre-Mikkelsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 119,00 | 119 | 51,7 | |||||
15 | 14 | Buddy | Camilla Lotz | Nordsjællands Sportsrideklub | 110,00 | 110 | 47,8 | |||||
19 | 2 | Ladyship B | Malene Torp | Slangerup-Lynge Rideklub | Disk | |||||||
7 | 60 | Chinka Cook | Bettina Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | Disk | |||||||
9 | 39 | Strandgårds Miramaja | Bianca G Bagge | Helsinge Rideklub | Opgi |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
4 | LA1 for heste - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Maria Fersner |
Sponsor: animal-print.dk |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 32 | Engvangs Detroit | Isabell Just | Maarum Rideklub | 199,00 | 199 | 68,6 | 1 | ||||
8 | 50 | Calida-Em | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 197,00 | 197 | 67,9 | 2 | ||||
7 | 90 | Marquis *Til salg* | Mie Sabroe Jelle | Gribskov Rideklub | 193,00 | 193 | 66,6 | 3 | ||||
6 | 41 | Márkosz | Mia Wilken | Gribskov Rideklub | 190,00 | 190 | 65,5 | |||||
10 | 4 | Luna | Camilla L. Fauerby | Nordsjællands Sportsrideklub | 181,00 | 181 | 62,4 | |||||
3 | 88 | Ubberuphøj´S Number One | Kristina Johansen | Nordøstsjællands Rideklub | 181,00 | 181 | 62,4 | |||||
4 | 31 | Cheval | Birte Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 177,00 | 177 | 61,0 | |||||
1 | 83 | Solstrålens Idefix - 1 | Rikke Schjødt | Nordsjællands Sportsrideklub | 176,00 | 176 | 60,7 | |||||
9 | 20 | Engvangs Marlon | Anne Dorthe Hallander | Øresundskystens Rideklub | 174,00 | 174 | 60,0 | |||||
2 | 2 | Ladyship B | Malene Torp | Slangerup-Lynge Rideklub | 169,00 | 169 | 58,3 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
5 | LA3 for heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Maria Fersner |
Sponsor: Hest & Co |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 1 | N.O.H.´S Aquila | Christina M. Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 252,00 | 252 | 72,0 | 1 | ||||
1 | 16 | Royal Flush V. | Louise Lunde Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 242,00 | 242 | 69,1 | 2 | ||||
4 | 37 | Sirex | Vibeke Møller | Ørnebjerg Køre- Og Ridefor. | 224,00 | 224 | 64,0 | |||||
3 | 20 | Engvangs Marlon | Anne Dorthe Hallander | Øresundskystens Rideklub | 211,00 | 211 | 60,3 | |||||
2 | 85 | Dressed in red | Elena Dahlquist | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 209,00 | 209 | 59,7 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
6 | LA6 for heste - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Maria Fersner |
Sponsor: Fauerby Blomster |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 1 | N.O.H.´S Aquila | Christina M. Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 263,00 | 263 | 71,1 | 1 | ||||
3 | 3 | Sandbæk´S Fortoy N. | Monnica Pfingstl | Frederiksværk Rideklub | 254,00 | 254 | 68,6 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
7 | LC2 for ponyer - NSR-cup - A Kat. 2+3 |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Sponsor: Karsten Bo Jensen ApS - Beslagsmedie |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 89 | Don Ibrahim - 2 | Josefine S. Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 152,00 | 152 | 66,1 | 1 | ||||
1 | 80 | Princess (Jolanda) | Laura Herold Ferbing | Birkerød Rideforening | 151,00 | 151 | 65,7 | 2 | ||||
2 | 79 | Højagers Mulan - 2 | Henriette S. Godtfredsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 149,00 | 149 | 64,8 | 3 | ||||
8 | 71 | Odbjergs Inka - 2 | Ann-Sofie Askov Lippert | Nordsjællands Sportsrideklub | 143,00 | 143 | 62,2 | |||||
6 | 44 | Bonnie Østerlund - 3 | Karl August Grønvaldt | Gribskov Rideklub | 139,00 | 139 | 60,4 | |||||
4 | 59 | Jolly Jumper - 2 | Nana Gajhede | Nordsjællands Sportsrideklub | 134,00 | 134 | 58,3 | |||||
3 | 48 | Lukas - 3 | Rigmor Grønvaldt | Gribskov Rideklub | 130,00 | 130 | 56,5 | |||||
7 | 78 | Triumph | Henriette S. Godtfredsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 130,00 | 130 | 56,5 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
7 | LC2 for ponyer - NSR-cup - B Kat. 1 |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Sponsor: Karsten Bo Jensen ApS - Beslagsmedie |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 63 | Milagro - 1 | Marie-Louise Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 162,00 | 162 | 70,4 | 1 | ||||
7 | 11 | Amber - 1 | Julie Elling | Nordsjællands Sportsrideklub | 151,00 | 151 | 65,7 | 2 | ||||
9 | 64 | Magic Lady - 1 | Marie-Louise Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 151,00 | 151 | 65,7 | 2 | ||||
8 | 8 | Nørlunds Pokémon - 1 | Alicia Fleron | Nordsjællands Sportsrideklub | 150,00 | 150 | 65,2 | |||||
10 | 61 | Lord - 1 | Caroline Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 148,00 | 148 | 64,3 | |||||
6 | 77 | Aisha | Frederikke S. Godtfredsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 146,00 | 146 | 63,5 | |||||
4 | 43 | Heri´S Skywalke R Conall - 1 | Katrine Andreasen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 139,00 | 139 | 60,4 | |||||
1 | 82 | Gyan - 1 | Julie Elling | Nordsjællands Sportsrideklub | 135,00 | 135 | 58,7 | |||||
5 | 65 | Agharoe Abbey - 1 | Omar Moneim | Nordsjællands Sportsrideklub | 134,00 | 134 | 58,3 | |||||
3 | 62 | Racy - 1 | Caroline Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 121,00 | 121 | 52,6 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
8 | LA2 for ponyer - NSR-cup - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Sponsor: A/S Dyrehavsbakken |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 34 | Bjerregårds Eros - 2 | Silke Frederikke Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub | 226,00 | 226 | 70,6 | 1 | ||||
4 | 35 | Top Call - 1 | Julie Elming | Nordsjællands Sportsrideklub | 221,00 | 221 | 69,1 | 2 | ||||
5 | 7 | Firhøj´S Nicha - 1 | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 216,00 | 216 | 67,5 | |||||
2 | 57 | Matahari | Stine Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | 208,00 | 208 | 65,0 | |||||
1 | 12 | Krogens Felix - 1 | Cecilie Hulstrøm | Nordsjællands Sportsrideklub | 192,00 | 192 | 60,0 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
9 | LA4 for ponyer - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Christina M. Hansen |
Sponsor: Fauerby Blomster |
Ærespræmie: Fam. Bekkevold |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 34 | Bjerregårds Eros - 2 | Silke Frederikke Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub | 211,00 | 211 | 65,9 | 1 | ||||
3 | 35 | Top Call - 1 | Julie Elming | Nordsjællands Sportsrideklub | 208,00 | 208 | 65,0 | 2 | ||||
6 | 19 | Maskenkol´S Calimero - 1 | Belinda Jensen | Helsinge Rideklub | 196,00 | 196 | 61,3 | |||||
1 | 92 | Kjölens Floret | Sarina Gadgaard | Gribskov Rideklub | 194,00 | 194 | 60,6 | |||||
5 | 36 | Speyksbosch Honneur - 1 | Henriette Reher | Nordsjællands Sportsrideklub | 191,00 | 191 | 59,7 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
10 | LB2 for heste - NSR-cup - A |
Antal plac.: 4 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Sponsor: Brogaarden |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
12 | 20 | Engvangs Marlon | Anne Dorthe Hallander | Øresundskystens Rideklub | 183,00 | 183 | 65,4 | 1 | ||||
2 | 28 | Brandtoftes Calib | Fanny Lauritzen | Nordsjællands Sportsrideklub | 177,00 | 177 | 63,2 | 2 | ||||
13 | 51 | Heslegård´S Witta | Charlotte Tvede-Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 176,00 | 176 | 62,9 | 3 | ||||
14 | 52 | Fairly's Mega Medusa | Heidi Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 174,00 | 174 | 62,1 | 4 | ||||
4 | 70 | Surprise Lyngriis | Line Pyndt Hansen | Jægerspris Sportsrideklub | 170,00 | 170 | 60,7 | |||||
8 | 75 | Dia-Meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 170,00 | 170 | 60,7 | |||||
10 | 4 | Luna | Camilla L. Fauerby | Nordsjællands Sportsrideklub | 168,00 | 168 | 60,0 | |||||
3 | 47 | Ca-Va | Katja Haastrup | Ballerup Rideklub | 163,00 | 163 | 58,2 | |||||
1 | 27 | Kenzo Aa | Cecilia Mølbjerg | Folehave Rideklub | 161,00 | 161 | 57,5 | |||||
7 | 74 | Adrian | Marie-Louise Krog | Nordsjællands Sportsrideklub | 153,00 | 153 | 54,6 | |||||
6 | 73 | Cato Skibstrup | Maria Fritzbøger | Nordsjællands Sportsrideklub | 152,00 | 152 | 54,3 | |||||
5 | 72 | Fairly´S Hera | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 151,00 | 151 | 53,9 | |||||
11 | 53 | Louise Hornbæk | Amanda Høyer Boesen | Nordøstsjællands Rideklub | Disk |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
11 | LA2 for heste - NSR-cup - A |
Antal plac.: 4 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Sponsor: animal-print.dk |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
12 | 1 | N.O.H.´S Aquila | Christina M. Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 235,00 | 235 | 67,1 | 1 | ||||
6 | 24 | Bysteds Zeus | Malene Sonne | Nordsjællands Sportsrideklub | 232,00 | 232 | 66,3 | 2 | ||||
8 | 37 | Sirex | Vibeke Møller | Ørnebjerg Køre- Og Ridefor. | 230,00 | 230 | 65,7 | 3 | ||||
11 | 22 | Lammes My-Way | Charlotte Brandt Vienberg Paulin | Holmegårdens Rideklub | 228,00 | 228 | 65,1 | 4 | ||||
2 | 90 | Marquis *Til salg* | Mie Sabroe Jelle | Gribskov Rideklub | 223,00 | 223 | 63,7 | |||||
9 | 86 | Lemkje Van Gowo Sate | Anne Elisabeth Gadsted | Slangerup-Lynge Rideklub | 221,00 | 221 | 63,1 | |||||
5 | 20 | Engvangs Marlon | Anne Dorthe Hallander | Øresundskystens Rideklub | 220,00 | 220 | 62,9 | |||||
10 | 50 | Calida-Em | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 219,00 | 219 | 62,6 | |||||
1 | 53 | Louise Hornbæk | Amanda Høyer Boesen | Nordøstsjællands Rideklub | 217,00 | 217 | 62,0 | |||||
3 | 52 | Fairly's Mega Medusa | Heidi Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 210,00 | 210 | 60,0 | |||||
4 | 51 | Heslegård´S Witta | Charlotte Tvede-Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 206,00 | 206 | 58,9 | |||||
7 | 31 | Cheval | Birte Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 199,00 | 199 | 56,9 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s udv. klubstævne i dressur med NSR-cup | ||
12 | LA4 for heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Lena Mott Skipper |
Sponsor: Fauerby Blomster |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
1 | 1 | N.O.H.´S Aquila | Christina M. Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 235,00 | 235 | 69,1 | 1 | ||||
5 | 16 | Royal Flush V. | Louise Lunde Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 233,00 | 233 | 68,5 | 2 | ||||
2 | 22 | Lammes My-Way | Charlotte Brandt Vienberg Paulin | Holmegårdens Rideklub | 211,00 | 211 | 62,1 | |||||
3 | 21 | Casatino | Rikke Møhler Pedersen | Frederiksværk Rideklub | 196,00 | 196 | 57,6 |