Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April
|
|
Klasseoversigt |
1 Babyjumping for pony - A |
2 LC for pony - A |
2 LC for pony - B |
2 LC for pony - C |
3 LB for pony - A |
3 LB for pony - B |
3 LB for pony - C |
4 LA for pony - A |
4 LA for pony - B |
5 Babyjumping for hest - A |
6 LC for hest - A |
7 LB for hest - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April
|
|
1 |
Babyjumping for pony - A
Babyjumoing for pony |
Antal plac.: 4 | Metode: B0 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
1 |
13 |
13 |
Mira-Bell Venture - 1 |
Sara Cecilia Donde |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
5 |
15 |
Triumph - 3 |
Henriette S. Godtfredsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
11 |
31 |
Heri´S Skywalke R Conall - 1 |
Katrine Andreasen |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
14 |
33 |
Agharoe Abbey - 1 |
Omar Moneim |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
15 |
34 |
Magic Lady - 1 |
Marie Louise Ortvig |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
10 |
76 |
Lana - 2 |
Nanna Hermansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
12 |
84 |
Michelangelo - 1 |
Nicoline Valbirk |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
9 |
85 |
Zarona - 2 |
Helene Kejser |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
3 |
47 |
Moonlight - 3 |
Silche Kreiner |
Helsinge Rideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
1 |
7 |
60 |
Hr. Jensen - 3 |
Louise Rye Svendsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
0,00 |
H |
|
1 |
61 |
Spotty - 3 |
Louise Rye Svendsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
4,00 |
H |
|
8 |
52 |
Jolly Jumper - 2 |
Nana Gajhede |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,00 |
4,00 |
H |
|
4 |
51 |
Fratchy Fray - 3 |
Amanda Werchmeister |
Helsinge Rideklub |
1,00 |
8,00 |
H |
Diskvalificeret |
2 |
92 |
Sunrise Fiona - 3 |
Josefine S. Larsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
H |
Diskvalificeret |
16 |
39 |
Progres - 1 |
Sarah Hartwell |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
2 | LC for pony - A LC for pony |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 7 | 32 | Charmeur - 3 | Cirkeline Vallentin | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,00 | 0,00 | H |
| 31,10 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 4 | 75 | Lyons - 3 | Emma Victoria Garnell | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,00 | 0,00 | H |
| 32,00 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 9 | 61 | Spotty - 3 | Louise Rye Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,00 | 0,00 | H |
| 34,10 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 15 | Triumph - 3 | Henriette S. Godtfredsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,00 | 4,00 | H | |
3 | 48 | Laban Af Granlygård - 3 | Johanne Hatorp Hjortlund | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,00 | 4,00 | H | |
5 | 47 | Moonlight - 3 | Silche Kreiner | Helsinge Rideklub | 67,00 | 4,00 | H | |
10 | 41 | Tristan - 3 | Line Bruun | Ørnebjerg Køre- Og Ridefor. | 70,00 | 4,00 | H | |
1 | 51 | Fratchy Fray - 3 | Amanda Werchmeister | Helsinge Rideklub | 65,00 | 8,00 | H | |
Diskvalificeret | 8 | 21 | Savages Isak Venture - 3 | Josephine Klitgaard Jensen | Hundested Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
2 | LC for pony - B |
Antal plac.: 4 | Metode: B3 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 11 | 4 | Ræveskiftets Nardi - 2 | Emilie Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,00 | 0,00 | H |
| 30,10 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 3 | 3 | Mars - 2 | Emilie Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,00 | 0,00 | H |
| 31,20 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 2 | 85 | Zarona - 2 | Helene Kejser | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,90 | 0,00 | H |
| 31,50 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 4 | 76 | Lana - 2 | Nanna Hermansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,20 | 0,00 | H |
| 31,50 | 0,00 | 1 | |||||
6 | 14 | Højagers Mulan - 2 | Frederikke S. Godtfredsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,12 | 0,00 | H | |
| 32,10 | 0,00 | 1 | |||||
8 | 44 | Hvidlandgårds Pretty Woman - 2 | Julie Løvenskjold | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,00 | 0,00 | H | |
| 36,50 | 0,00 | 1 | |||||
9 | 42 | Indiana - 2 | Isabella Dupont | Ørnebjerg Køre- Og Ridefor. | 52,50 | 0,00 | H | |
| 48,12 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 94 | Filur - 2 | Clara Lier Koppelhus | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 60,00 | 4,00 | H | |
10 | 17 | Malou - 2 | Tine Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,00 | 4,00 | H | |
5 | 52 | Jolly Jumper - 2 | Nana Gajhede | Nordsjællands Sportsrideklub | 102,00 | 16,00 | H | |
Diskvalificeret | 7 | 46 | My Lad - 2 | Sarah Juul Weble | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
2 | LC for pony - C |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 55 | Indian Plet - 1 | Simone Krathmann Gehrt | Hesselrød Rideklub | 55,80 | 0,00 | H |
| 29,70 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 1 | 13 | Mira-Bell Venture - 1 | Sara Cecilia Donde | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,90 | 0,00 | H |
| 32,30 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 6 | 34 | Magic Lady - 1 | Marie Louise Ortvig | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,30 | 0,00 | H |
| 32,80 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 84 | Michelangelo - 1 | Nicoline Valbirk | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,50 | 0,00 | H | |
| 32,70 | 4,00 | 1 | |||||
3 | 73 | Baloo - 1 | Mia Hvam West | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,00 | 4,00 | H | |
9 | 18 | Trold - 1 | Ida Barfod | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,80 | 8,00 | H | |
8 | 31 | Heri´S Skywalke R Conall - 1 | Katrine Andreasen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 68,90 | 12,00 | H | |
Diskvalificeret | 7 | 33 | Agharoe Abbey - 1 | Omar Moneim | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Diskvalificeret | 4 | 58 | Trinity C - 1 | Nadia Harder | Hesselrød Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
3 | LB for pony - A LB for pony |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 6 | 78 | Bonnie Østerlund - 3 | Karl August Grønvaldt | Gribskov Rideklub | 56,90 | 0,00 | H |
| 28,50 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 5 | 75 | Lyons - 3 | Emma Victoria Garnell | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,10 | 0,00 | H |
| 32,20 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 3 | 48 | Laban Af Granlygård - 3 | Johanne Hatorp Hjortlund | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,00 | 0,00 | H |
| 33,40 | 0,00 | 1 | |||||
1 | 32 | Charmeur - 3 | Cirkeline Vallentin | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,60 | 0,00 | H | |
| 33,80 | 0,00 | 1 | |||||
4 | 23 | Mexi - 3 | Selina Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,10 | 4,00 | H | |
Diskvalificeret | 2 | 21 | Savages Isak Venture - 3 | Josephine Klitgaard Jensen | Hundested Sportsrideklub | H | ||
Diskvalificeret | 7 | 79 | Russells Frida - 3 | Rigmor Grønvaldt | Gribskov Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
3 | LB for pony - B |
Antal plac.: 5 | Metode: B3 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 17 | 2 | Mars - 2 | Christina Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,60 | 0,00 | H |
| 28,80 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 4 | 42 | Indiana - 2 | Isabella Dupont | Ørnebjerg Køre- Og Ridefor. | 60,10 | 0,00 | H |
| 29,20 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 14 | 12 | Zorro - 2 | Sara Cecilia Donde | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,70 | 0,00 | H |
| 31,00 | 0,00 | 1 | |||||
4 | 15 | 6 | Baileys - 2 | Lara Halfdan Kabrit | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,20 | 0,00 | H |
| 31,60 | 0,00 | 1 | |||||
5 | 5 | 17 | Malou - 2 | Tine Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,90 | 0,00 | H |
| 32,20 | 0,00 | 1 | |||||
13 | 5 | Misty - 2 | Nanna Jensen | Frederiksværk Rideklub | 58,30 | 0,00 | H | |
| 34,40 | 0,00 | 1 | |||||
18 | 4 | Ræveskiftets Nardi - 2 | Emilie Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,30 | 0,00 | H | |
| 34,40 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 72 | Cheik Sherry - 2 | Mia Hvam West | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,10 | 0,00 | H | |
| 2,90 | 4,00 | 1 | |||||
11 | 46 | My Lad - 2 | Sarah Juul Weble | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,60 | 0,00 | H | |
| 31,30 | 4,00 | 1 | |||||
10 | 19 | Firfod Filejs - 2 | Christina Wolstrup | Folehave Rideklub | 55,50 | 0,00 | H | |
| 33,80 | 4,00 | 1 | |||||
8 | 77 | Timo 215 - 2 | Alma Sundahl | Hesselrød Rideklub | 59,50 | 0,00 | H | |
| 37,20 | 4,00 | 1 | |||||
12 | 20 | Little Paddington - 2 | Andrea Høj | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,80 | 4,00 | H | |
3 | 49 | Don Ibrahim - 2 | Josefine S. Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 76,80 | 4,00 | H | |
9 | 82 | Nathalie - 2 | Hanne Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 87,10 | 4,00 | H | |
6 | 8 | Lucky Strike - 2 | Catharina Skjelmose Witt | Værløse Rideklub | 70,20 | 8,00 | H | |
Diskvalificeret | 16 | 9 | Gottenfor - 2 | Elisabeth Eliesen | Slangerup-Lynge Rideklub | H | ||
Diskvalificeret | 7 | 68 | Bølle-Bob - 2 | Katrine Sandgreen | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Diskvalificeret | 1 | 94 | Filur - 2 | Clara Lier Koppelhus | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
3 | LB for pony - C |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 35 | Racy - 1 | Caroline Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,20 | 0,00 | H |
| 29,10 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 10 | 87 | Menta - 1 | Liv Lauritsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,60 | 0,00 | H |
| 29,40 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 6 | 55 | Indian Plet - 1 | Simone Krathmann Gehrt | Hesselrød Rideklub | 58,20 | 0,00 | H |
| 31,00 | 0,00 | 1 | |||||
8 | 1 | Maglebjergs Miss Heaven - 1 | Christina Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,40 | 0,00 | H | |
| 32,10 | 0,00 | 1 | |||||
9 | 36 | Lord - 1 | Caroline Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 598,00 | 0,00 | H | |
| 33,10 | 0,00 | 1 | |||||
4 | 22 | Fly-Away - 1 | Amalie Jensen | Hundested Sportsrideklub | 58,50 | 4,00 | H | |
3 | 86 | Marquis - 1 | Liv Lauritsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 88,20 | 4,00 | H | |
5 | 73 | Baloo - 1 | Mia Hvam West | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,10 | 8,00 | H | |
7 | 45 | Krogens Felix - 1 | Cecilie Hulstrøm | Nordsjællands Sportsrideklub | 75,80 | 8,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
4 | LA for pony - A LA for pony |
Antal plac.: 4 | Metode: A |
Dotering: | Tempo: 250 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 9 | 82 | Nathalie - 2 | Hanne Hjelm Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,10 | 0,00 | H |
2 | 4 | 77 | Timo 215 - 2 | Alma Sundahl | Hesselrød Rideklub | 50,50 | 0,00 | H |
3 | 12 | 5 | Misty - 2 | Nanna Jensen | Frederiksværk Rideklub | 54,90 | 4,00 | H |
4 | 6 | 12 | Zorro - 2 | Sara Cecilia Donde | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,50 | 4,00 | H |
11 | 6 | Baileys - 2 | Lara Halfdan Kabrit | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,20 | 4,00 | H | |
5 | 20 | Little Paddington - 2 | Andrea Høj | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,10 | 4,00 | H | |
1 | 78 | Bonnie Østerlund - 3 | Karl August Grønvaldt | Gribskov Rideklub | 61,50 | 4,00 | H | |
8 | 8 | Lucky Strike - 2 | Catharina Skjelmose Witt | Værløse Rideklub | 61,90 | 4,00 | H | |
13 | 72 | Cheik Sherry - 2 | Mia Hvam West | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,40 | 8,00 | H | |
7 | 9 | Gottenfor - 2 | Elisabeth Eliesen | Slangerup-Lynge Rideklub | 73,10 | 12,00 | H | |
Opgivet | 2 | 79 | Russells Frida - 3 | Rigmor Grønvaldt | Gribskov Rideklub | H | ||
Diskvalificeret | 14 | 19 | Firfod Filejs - 2 | Christina Wolstrup | Folehave Rideklub | H | ||
Diskvalificeret | 3 | 23 | Mexi - 3 | Selina Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Diskvalificeret | 10 | 49 | Don Ibrahim - 2 | Josefine S. Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
4 | LA for pony - B |
Antal plac.: 3 | Metode: A |
Dotering: | Tempo: 250 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 50 | Galadriel - 1 | Josefine Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,20 | 0,00 | H |
2 | 2 | 1 | Maglebjergs Miss Heaven - 1 | Christina Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,20 | 0,00 | H |
3 | 1 | 86 | Marquis - 1 | Liv Lauritsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,80 | 4,00 | H |
5 | 37 | Domino - 1 | Anna Christine Jounquier | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,10 | 4,00 | H | |
8 | 87 | Menta - 1 | Liv Lauritsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,90 | 4,00 | H | |
6 | 22 | Fly-Away - 1 | Amalie Jensen | Hundested Sportsrideklub | 55,50 | 8,00 | H | |
7 | 35 | Racy - 1 | Caroline Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,90 | 16,00 | H | |
Diskvalificeret | 4 | 45 | Krogens Felix - 1 | Cecilie Hulstrøm | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
5 | Babyjumping for hest - A Babyjumping for hest |
Antal plac.: 4 | Metode: B0 |
Dotering: | Tempo: 300 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 9 | 63 | Cor De Lacour Ask | David Rosendahl | Nordsjællands Sportsrideklub | 48,90 | 0,00 | H |
1 | 14 | 28 | Clapton | Lone Wiuff | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,30 | 0,00 | H |
1 | 13 | 11 | Nicole | Katja Kristensen | Nordøstsjællands Rideklub | 54,50 | 0,00 | H |
1 | 5 | 30 | Bolivia | Sophie Tolstrup | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,70 | 0,00 | H |
1 | 12 | 67 | Dynamite New Field | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,10 | 0,00 | H |
1 | 4 | 10 | Holliday | Katja Kristensen | Nordøstsjællands Rideklub | 58,50 | 0,00 | H |
1 | 3 | 83 | Carisma M. | Victor Lica Larsen | Øresundskystens Rideklub | 60,10 | 0,00 | H |
1 | 10 | 64 | Sahra | Claudia Christiansen | Nordøstsjællands Rideklub | 63,20 | 0,00 | H |
1 | 1 | 95 | Melissa | Louise Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | 65,70 | 0,00 | H |
2 | 59 | Athena | Kati Merival | Søborggård Rideklub | 51,00 | 4,00 | H | |
8 | 62 | A Twin Affair | Cecilie Ballin | Gribskov Rideklub | 53,60 | 8,00 | H | |
7 | 54 | Kenzo | Cecilia Mølbjerg | Folehave Rideklub | 66,10 | 8,00 | H | |
6 | 40 | Absolut | Rikke Truberg | Nordsjællands Sportsrideklub | 90,80 | 12,00 | H | |
Diskvalificeret | 11 | 65 | Rinkenæs´ Lannon | Jes Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
6 | LC for hest - A LC for hest |
Antal plac.: 7 | Metode: B3 |
Dotering: | Tempo: 300 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 26 | 11 | Nicole | Katja Kristensen | Nordøstsjællands Rideklub | 56,30 | 0,00 | H |
| 30,10 | 0,00 | 1 | |||||
2 | 13 | 29 | Easy | Maria Kristina Schou | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,70 | 0,00 | H |
| 31,80 | 0,00 | 1 | |||||
3 | 12 | 24 | Chiquita | Mia Elisabeth Tvenge | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,60 | 0,00 | H |
| 32,60 | 0,00 | 1 | |||||
4 | 25 | 66 | Max H. | Michala Jensen | Nordøstsjællands Rideklub | 64,30 | 0,00 | H |
| 36,50 | 0,00 | 1 | |||||
5 | 28 | 26 | Robin´Z Ronja | Sascha Hohlmann | Øresundskystens Rideklub | 73,20 | 0,00 | H |
| 47,40 | 0,00 | 1 | |||||
6 | 6 | 83 | Carisma M. | Victor Lica Larsen | Øresundskystens Rideklub | 67,00 | 0,00 | H |
| 25,90 | 4,00 | 1 | |||||
7 | 27 | 57 | Skajldhøj Mathæus | Henrik Volder | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,50 | 0,00 | H |
| 34,00 | 4,00 | 1 | |||||
11 | 16 | Dear Love | Maj Sørensen | Øresundskystens Rideklub | 63,00 | 0,00 | H | |
| 40,40 | 4,00 | 1 | |||||
23 | 63 | Cor De Lacour Ask | David Rosendahl | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,90 | 0,00 | H | |
| 56,90 | 4,00 | 1 | |||||
8 | 81 | Goya Alfarvad Z | Charlotte Andersen | Gribskov Rideklub | 56,80 | 0,00 | H | |
| 34,90 | 8,00 | 1 | |||||
7 | 80 | Slæbækgård´S Tuxedo | Frederik Jean H. Ferbing | Birkerød Rideforening | 61,30 | 0,00 | H | |
| 37,80 | 8,00 | 1 | |||||
2 | 95 | Melissa | Louise Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | 54,10 | 4,00 | H | |
19 | 7 | Luna | Camilla L. Fauerby | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,40 | 4,00 | H | |
14 | 30 | Bolivia | Sophie Tolstrup | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,90 | 4,00 | H | |
17 | 53 | Ricorde | Regitze Erboe | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,90 | 4,00 | H | |
10 | 56 | Bacardi | Henrik Volder | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,50 | 4,00 | H | |
9 | 10 | Holliday | Katja Kristensen | Nordøstsjællands Rideklub | 58,70 | 4,00 | H | |
20 | 69 | Skovgaardens Bess | Pia Høyer | Thorup Sportsrideklub | 59,20 | 4,00 | H | |
1 | 88 | Lannea | Rikke Eckert | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 61,80 | 4,00 | H | |
5 | 67 | Dynamite New Field | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,50 | 4,00 | H | |
16 | 43 | Horsebo Alvor | Karina Müller | Maarum Rideklub | 64,10 | 4,00 | H | |
3 | 65 | Rinkenæs´ Lannon | Jes Andersen | Nordøstsjællands Rideklub | 57,90 | 8,00 | H | |
24 | 64 | Sahra | Claudia Christiansen | Nordøstsjællands Rideklub | 65,80 | 8,00 | H | |
18 | 54 | Kenzo | Cecilia Mølbjerg | Folehave Rideklub | 75,10 | 8,00 | H | |
4 | 90 | Viola | Gitte Jensen | Værløse Rideklub | 86,50 | 8,00 | H | |
22 | 62 | A Twin Affair | Cecilie Ballin | Gribskov Rideklub | 66,00 | 12,00 | H | |
21 | 59 | Athena | Kati Merival | Søborggård Rideklub | 59,60 | 16,00 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's springstævne d. 20 April | ||
7 | LB for hest - A LB for hest |
Antal plac.: 5 | Metode: A |
Dotering: | Tempo: 275 |
Dommere: |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 18 | 70 | Dia-Meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,80 | 0,00 | H |
2 | 14 | 38 | Capacity Cadarco | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,20 | 0,00 | H |
3 | 12 | 53 | Ricorde | Regitze Erboe | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,10 | 0,00 | H |
4 | 19 | 16 | Dear Love | Maj Sørensen | Øresundskystens Rideklub | 58,00 | 0,00 | H |
5 | 15 | 29 | Easy | Maria Kristina Schou | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,60 | 0,00 | H |
13 | 69 | Skovgaardens Bess | Pia Høyer | Thorup Sportsrideklub | 63,90 | 0,00 | H | |
10 | 26 | Robin´Z Ronja | Sascha Hohlmann | Øresundskystens Rideklub | 79,30 | 0,00 | H | |
11 | 43 | Horsebo Alvor | Karina Müller | Maarum Rideklub | 81,10 | 0,00 | H | |
6 | 80 | Slæbækgård´S Tuxedo | Frederik Jean H. Ferbing | Birkerød Rideforening | 62,50 | 4,00 | H | |
1 | 93 | Boogie Man (Chablis) | Rasmus Bagger | Nordøstsjællands Rideklub | 66,60 | 4,00 | H | |
4 | 91 | Day Light | Christina Pedersen | Værløse Rideklub | 67,00 | 4,00 | H | |
9 | 7 | Luna | Camilla L. Fauerby | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,40 | 8,00 | H | |
17 | 66 | Max H. | Michala Jensen | Nordøstsjællands Rideklub | 66,40 | 8,00 | H | |
7 | 81 | Goya Alfarvad Z | Charlotte Andersen | Gribskov Rideklub | 67,80 | 8,00 | H | |
3 | 90 | Viola | Gitte Jensen | Værløse Rideklub | 70,70 | 8,00 | H | |
20 | 57 | Skajldhøj Mathæus | Henrik Volder | Nordsjællands Sportsrideklub | 72,00 | 8,00 | H | |
5 | 56 | Bacardi | Henrik Volder | Nordsjællands Sportsrideklub | 76,50 | 12,00 | H | |
Diskvalificeret | 8 | 24 | Chiquita | Mia Elisabeth Tvenge | Nordsjællands Sportsrideklub | H |