Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur
|
|
Klasseoversigt |
1 LC1-B *ponyer* - A |
2 LC2-B *ponyer* - A |
2 LC2-B *ponyer* - B |
3 LB2-B *ponyer* - A |
4 LA1-B *ponyer* - A |
5 LB2-B/LA1-B Klubmesterskab *ponyer* - A |
5 LB2-B/LA1-B Klubmesterskab *ponyer* - B |
6 LC2-A - A |
7 LB2-A - A |
8 LA1-A - A |
9 LA2-A - A |
10 LA1-A/LA2-A Klubmesterskab - A |
10 LA1-A/LA2-A Klubmesterskab - B |
Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur
|
|
1 |
LC1-B *ponyer* - A
|
||
Start:Søndag kl. 12:00 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr |
Stævnenr |
Starttid |
Hest |
Rytter |
Klub |
1 |
79 |
12:00 |
Nathice - 1 |
Sophie Holck |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
2 |
62 |
12:06 |
Milagro - 1 |
Marie Louise Ortvig |
Nordsjællands Sportsrideklub |
3 |
39 |
12:12 |
Chess - 1 |
Josephine Miskin |
Nordøstsjællands Rideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
2 | LC2-B *ponyer* - A | ||
Start:Søndag kl. 12:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 76 | 12:30 | Bethoven Af Stensnæs - 2 | Clarissa Knoop | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 60 | 12:37 | Freja - 2 | Anna Christina Jounquieres | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 42 | 12:44 | Bøgenakkens Dina - 3 | Alma Sundahl | Hesselrød Rideklub |
4 | 51 | 12:51 | Percy - 3 | Emilie Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 25 | 12:58 | Nanna - 3 | Rikke Louise Hvam West | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 53 | 13:05 | Rocky - 2 | Simone Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
2 | LC2-B *ponyer* - B | ||
Start:Søndag kl. 13:15 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 83 | 13:15 | Langmarksgaards Barbet - 1 | Anna Koefoed | Hesselrød Rideklub |
2 | 79 | 13:22 | Nathice - 1 | Sophie Holck | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
3 | 39 | 13:29 | Chess - 1 | Josephine Miskin | Nordøstsjællands Rideklub |
4 | 54 | 13:36 | White Luck Sigga - 1 | Silke Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 59 | 13:43 | Domino - 1 | Anna Christina Jounquieres | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 8 | 13:50 | Clement - 1 | Ida Sonne Lehm | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
7 | 56 | 13:57 | Elmholts Koral - 1 | Nathalie Arnesen | Hesselrød Rideklub |
8 | 61 | 14:04 | Lord - 1 | Anna Frederikka Hvid-Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 49 | 14:11 | Irish Princess - 1 | Isabel Ahlgren | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
10 | 4 | 14:18 | Krogens Felix - 1 | Cecilie Hulstrøm | Nordøstsjællands Rideklub |
11 | 50 | 14:25 | Mikado - 1 | Christina Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub |
12 | 46 | 14:32 | Firhøjs Nicha - 1 | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
3 | LB2-B *ponyer* - A | ||
Start:Søndag kl. 14:50 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 80 | 14:50 | Goldfinger - 2 | Andrea Dibba | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 50 | 14:58 | Mikado - 1 | Christina Schwartz | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 43 | 15:06 | May-Be - 2 | Ditte Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 38 | 15:14 | Frk. Smilla - 2 | Nathalie Eiris Henriksen | Nordøstsjællands Rideklub |
5 | 19 | 15:22 | Nørlunds Melody Maker - 1 | Josefine C. Borrye | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 9 | 15:30 | Top Call - 1 | Julie Christine Elming | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
4 | LA1-B *ponyer* - A | ||
Start:Søndag kl. 15:50 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 38 | 15:50 | Frk. Smilla - 2 | Nathalie Eiris Henriksen | Nordøstsjællands Rideklub |
2 | 72 | 15:58 | Little Highness - 2 | Sandra-Mi Steinhausen Steen | Nordøstsjællands Rideklub |
3 | 58 | 16:06 | Mon Cheri Mon Ami - 2 | Dalia Gamal | Hesselrød Rideklub |
4 | 36 | 16:14 | Cheval - 1 | Maria Trærup | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
5 | LB2-B/LA1-B Klubmesterskab *ponyer* - A | ||
Start:Søndag kl. 16:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 53 | 16:30 | Rocky - 2 | Simone Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 54 | 16:38 | White Luck Sigga - 1 | Silke Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 46 | 16:46 | Firhøjs Nicha - 1 | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 9 | 16:54 | Top Call - 1 | Julie Christine Elming | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 19 | 17:02 | Nørlunds Melody Maker - 1 | Josefine C. Borrye | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 26 | 17:10 | Stegstedgårds Madeline - 1 | Cecilie Ballin | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 43 | 17:18 | May-Be - 2 | Ditte Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
5 | LB2-B/LA1-B Klubmesterskab *ponyer* - B | ||
Start:Søndag kl. 17:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 34 | 17:30 | Mister Malthe - 1 | Louise Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 36 | 17:38 | Cheval - 1 | Maria Trærup | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 41 | 17:46 | Ahorns Nickkado - 1 | Mathilde Lysgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 55 | 17:54 | Idum Aadahls O´Malley - 1 | Silke Fersner | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 33 | 18:02 | Strandagers Maritza - 1 | Louise Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
6 | LC2-A - A | ||
Start:Mandag kl. 10:00 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 78 | 10:00 | Luna | Camilla Fauerby | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 68 | 10:07 | Lipton | Rie Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 69 | 10:15 | Rachime Ace | Mona Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 15 | 10:23 | Baunehøjens Casanto | Sofie Marie Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 18 | 10:31 | Falkenhus´S Chiva | Heidi Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 23 | 10:39 | Rossadur | Karin G. Vestergaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 75 | 10:47 | Faustino | Gabriela Garcia | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 48 | 10:54 | Miss Bounty | Gabriella Halladin | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 71 | 11:02 | Fairly´S Hera | Kristina Johansen | Nordøstsjællands Rideklub |
10 | 64 | 11:10 | Lipton | Jette Nath | Nordsjællands Sportsrideklub |
11 | 74 | 11:18 | Grey Lady | Johanne Pflug | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
12 | 47 | 11:26 | Anastasia | Karina Lippert | Nordsjællands Sportsrideklub |
13 | 31 | 11:34 | Heroiek Z | Nicoline Rørbæk | Nordsjællands Sportsrideklub |
14 | 57 | 11:41 | Heslegårds Witta | Charlotte Tvede | Nordsjællands Sportsrideklub |
15 | 16 | 11:49 | Charmeur | Stephanie Fog Quotrup | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
16 | 65 | 11:57 | Fanny | Lars Poulsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
17 | 70 | 12:05 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub |
18 | 82 | 12:13 | Treldegård Don Adria | Karoline Skøt | Barthahus Rideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
7 | LB2-A - A | ||
Start:Mandag kl. 12:35 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 31 | 12:35 | Heroiek Z | Nicoline Rørbæk | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 66 | 12:42 | Fairly´S Speciale Guy | Thea Marie Andersen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
3 | 57 | 12:50 | Heslegårds Witta | Charlotte Tvede | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 70 | 12:58 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 71 | 13:06 | Fairly´S Hera | Kristina Johansen | Nordøstsjællands Rideklub |
6 | 30 | 13:14 | Windsor D. | Louise Holst | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
7 | 21 | 13:22 | Neptun | Maria Myhre-Mikkelsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 2 | 13:29 | Dia-meter | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 10 | 13:37 | Comtes Mosely | Aida Vestergaard Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
10 | 11 | 13:45 | Buster | Lone Wiuff | Nordsjællands Sportsrideklub |
11 | 6 | 13:53 | Beguné | Anja Blach Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
12 | 63 | 14:01 | Liszt | Majbritt Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
8 | LA1-A - A | ||
Start:Mandag kl. 14:25 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 81 | 14:25 | Matrose III | Pernille Nygaard-Jensen | Barthahus Rideklub |
2 | 11 | 14:33 | Buster | Lone Wiuff | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 6 | 14:41 | Beguné | Anja Blach Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 77 | 14:49 | Pelé | Liselotte Kure | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 24 | 14:57 | Dirty Dancing K | Birgitte Lund | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 52 | 15:05 | Lulu | June Berg | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 13 | 15:13 | N.O.H.´S Aquila | Christina M. Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 5 | 15:21 | Dacapo II | Mia Winther Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
9 | LA2-A - A | ||
Start:Mandag kl. 15:40 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 13 | 15:40 | N.O.H.´S Aquila | Christina M. Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 27 | 15:48 | Jutlandias Balou | Dorte Eriksen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 20 | 15:56 | Rati | Amalie Pepke | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 28 | 16:04 | Ladyline | Malene Persson | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 1 | 16:12 | Weltstern W | Thomas Deneriaz | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 35 | 16:20 | Gates | Sara Laumann Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
10 | LA1-A/LA2-A Klubmesterskab - A | ||
Start:Mandag kl. 16:30 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 63 | 16:30 | Liszt | Majbritt Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 5 | 16:38 | Dacapo II | Mia Winther Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 17 | 16:46 | Souvenir | Heidi Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 29 | 16:54 | Limerick | Eva Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 22 | 17:02 | Carisma M. | Camilla Løye | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 12 | 17:10 | Bysteds Zeus | Malene Sonne | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 32 | 17:18 | Pele´S Samba (Ebbe Sand) | Louise Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 37 | 17:26 | Swesda | Signe Lund Poulsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR´s klubstævne i dressur | ||
10 | LA1-A/LA2-A Klubmesterskab - B | ||
Start:Mandag kl. 17:45 Bane: 0 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 73 | 17:45 | Emilio | Tina Clark | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 28 | 17:53 | Ladyline | Malene Persson | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 1 | 18:01 | Weltstern W | Thomas Deneriaz | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 20 | 18:09 | Rati | Amalie Pepke | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 35 | 18:17 | Gates | Sara Laumann Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub |